کد خبر: 779941 A

وزیر انرژی قزاقستان:

وزیر انرژی قزاقستان با اعلام این‌که اکثریت شرکنندگان در نشست اوپک موافق کاهش تولید هستند، گفت که کشورش نیز در این خصوص موضع مشابهی دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، «کانات بوزومبوف» وزیر انرژی قزاقستان امروز -دوشنبه- در مورد اجلاس اوپک گفت: «غالب کشور های عضو و غیر عضو اوپک که در جلسه این سازمان حاضر هستند، موافق کاهش تولید و ادامه تمدید کاهش در ۹ ماه آتی هستند.»

قیمت نفت امروز –دوشنبه- در پی توافق روسیه و عربستان برای پایین نگه داشتن تولید در ۹ ما آینده و همینطور حمایت عراق از این تصمیم به میزان یک دلار افزایش یافت.

نفت برنت برای تحویل سپتامبر به میزان یک دلار و ۵۷ سنت افزایش یافت و به رقم ۶۶ دلار و ۴۴ سنت رسید همینطور نفت خام آمریکا نیز به میزان یک دلار و ۳۶ سنت افزایش یافت و به رقم ۵۹ دلار و ۸۳ سنت رسید.

کشورهای عضو اوپک و متحدان آن همچون روسیه قصد دارند با پایین نگه داشتن تولید تا پایان سال ۲۰۱۹ میلادی به افزایش قیمت این ماده ارزشمند امیدوار باشند.

«ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرده است که با «محمد بن سلمان» ولیعهد عربستان برای کاهش یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه‌ای  تا پایان سال جاری میلادی به توافق رسیده است.

قیمت نفت در ماه‌های اخیر به دنبال کاهش رشد اقتصادی جهان در پی تنش‌های اقتصادی و سیاسی با فراز و نشیب رو‌به‌رو بوده است.

 

 

 

انرژی اوپک قزاقستان کاهش تولید نفت اجلاس اوپک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر