کد خبر: 779926 A

رییس نظام صنفی کشاورزی کشور:

رییس نظام صنفی کشاورزی کشور گفت: بر اساس قانون، باید 25 درصد از غرفه‌های میوه و تره‌بار در اختیار کشاورزان برای عرضه مستقیم و بدون واسطه محصولات قرار می‌گرفت اما این امر تا امروز محقق نشده است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدشفیع ملک‌زاده در حاشیه مراسم افتتاحیه دبیرخانه شورای عالی نظارت بر نظام صنفی کشاورزی کشور با تاکید بر اینکه سازمان میادین میوه و تره‌بار باید حداقل 25 درصد از غرفه‌های خود را در اختیار تولیدکنندگان بخش کشاورزی قرار می‌داد، افزود: این اتفاق می‌توانست منافع زیادی را برای کشاورزان و مصرف کنندگان به همراه داشته باشد و آنان از عرضه محصولات با قیمت مناسب برخوردار شوند.

وی ادامه داد: از یک سو کشاورزان می‌توانند با عرضه محصولات خود در این غرفه‌ها، واسطه‌ها را حذف و محصول خود را با قیمت مناسب به فروش برسانند و از سوی دیگر مصرف کنندگان نیز می‌توانند محصولات کشاورزی را با قیمت پایین‌تر و نوسانات کمتری خریداری کنند.

ملک‌زاده با تاکید بر اینکه در شرایط فعلی نظام توزیع کشاورزی مشکلات بسیاری دارد، افزود: تشکل‌های بخش کشاورزی آمادگی دارند تا محصولات خود را در سطح کیفی و با قیمت مناسب، به صورت مستقیم در میادین میوه و تره‌بار در اختیار مصرف کنندگان قرار دهند.

رئیس نظام صنفی کشاورزی کشور تشکیل نظام صنفی قدرتمند برای بخش کشاورزی را امری ضروری دانسته و گفت: هرچند نظام صنفی کشاورزی با تاخیر ایجاد شده اما در همین مدت کوتاه 10 ساله دستاوردهای خوبی داشته که می‌تواند آنها را افزایش و توسعه دهد.

ملک‌زاده در پایان سخنان خود گفت: نظام صنفی کشاورزی می‌تواند پایگاهی برای احقاق حقوق حقه کشاورزان باشد که از آن تا پیش از این محروم بوده‌اند.

 

قانون کشاورزی میادین میوه و تره میوه و تره بار کشاورزان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر