کد خبر: 779558 A

رضا رحمانی:

وزیر صمت در جلسه هماهنگی سفر خود به پاکستان بر لزوم شناسایی دقیق و فعال‌سازی ظرفیت‌های تجاری با ۱۵ کشور همسایه تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، رضا رحمانی در این خصوص اظهار داشت: برای برقراری مبادلات تجاری مناسب با کشورهای همسایه ضرورت دارد روی نیازهای کالایی آنها مطالعه دقیقی داشته باشیم.

وی با اشاره به دیدار اخیر خود با سفیر پاکستان به منظور ارتقای مبادلات تجاری طرفین، گفت: بسیاری از اقلام کالایی تولیدی ایران مشتریان خوبی در همین کشورهای همسایه دارد که باید برای معرفی و بازاریابی صحیح این کالاها اقدامات بهتری صورت دهیم.

رحمانی افزود: بیش از ۵۴ درصد صادرات غیرنفتی ایران به کشورهای همسایه است ولی با لحاظ ظرفیت‌های تجاری موجود به‌راحتی می‌توانیم میزان صادرات خود را به این کشور ها افزایش دهیم.

وزیر صمت با اشاره به سفر خود به کشور پاکستان برای افزایش مناسبات تجاری و اقتصادی طرفین خاطرنشان کرد: افزایش مبادلات اقتصادی ایران و پاکستان که هم‌اکنون بالغ بر۱.۳ میلیارد دلار برآورد می‌شود، می‌تواند نقطه عطف آغاز همکاری‌ها و توسعه روابط تجاری ایران با سایر کشورهای همسایه خود باشد.

رحمانی با تاکید بر اهمیت توجه به استان‌های مرزی برای توسعه صادرات و تنظیم بهتر مبادلات تجاری ایران با کشورهای همسایه، گفت: اختیارات لازم به استان‌های مرزی اعطا خواهد شد تا با همراهی و همکاری تشکل‌های بخش خصوصی بتوانند تحرک مناسبی در روابط تجاری ایران با کشورهای همسایه فرآهم آورند.

وی افزود: مبنای توسعه فعالیت‌های تجاری کشور بخش خصوصی و تشکل‌های مرتبط با آنهاست و باید با بکارگیری ظرفیت‌های بالقوه این بخش به نوعی روی توانمندی‌های آنها بیش از پیش سرمایه‌گذاری کنیم.

رضا رحمانی‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر