کد خبر: 779373 A

کارشناس ارشد حوزه انرژی در گفت‌وگو با ایلنا:

کارشناس ارشد حوزه انرژی گفت: بنظر می‌رسد موضوع لغو کاهش تولید را نخواهیم داشت و در نتیجه روند سابق ادامه پیدا می‌کند و ایران هم برای این موضوع آمادگی دارد.

نرسی قربان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره  تصمیمات نشست 176 اوپک اظهار داشت: آنگونه که بنظر می‌رسد و صحبت‌هایی که بین مقامات روس و عربستان  در اجلاس جهانی G20 (20 کشور بزرگ صنعتی جهان) مطرح شد، کاهش سقف تولید تمدید می‌شود.

وی افزود: ادامه کاهش تولید، کم کردن و یا کنار گذاشتن برنامه کاهش سقف تولید از مهمترین تصمیمات احتمالی اجلاس پیش رو است، بنظر می‌رسد موضوع لغو کاهش تولید را نخواهیم داشت و در نتیجه روند سابق ادامه پیدا می‌کند و ایران هم برای این موضوع آمادگی دارد. 

این کارشناس ارشد حوزه انرژی درباره تغییرات احتمالی قیمت نفت خاطرنشان کرد: اگر همین تصمیم اتخاذ شود قیمت نفت تغییر عمده‌ای نخواهد کرد اما اگر تصمیم به افزایش تولید نفت گرفته شود قیمت هم کاهش پیدا می‌کند.

وی درباره احتمال کاهش نقش چانه‌زنی ایران نیز گفت: تصمیمات اوپک مبتنی بر اجماع است، اینگونه نیست هر کشوری بخواهد جداگانه تصمیم بگیرد و کشوری که تولید کمتری دارد وزن و تاثیری گذاری کمتری در این سازمان داشته باشد. خیلی کشورها بسیار کمتر از ایران تولید می‌کنند و همیشه حق اظهار نظر داشته و تاثیرگذار بوده‌اند.

انرژی اوپک ایران قیمت نفت اجلاس تولید نفت نرسی قربان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر