کد خبر: 778708 A

وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد:

وزیر جهاد کشاورزی گفت: توسعه کشت باغات میوه‌های گرمسیری در اولویت توسعه بخش کشاورزی منطقه قرارداد.

‌به گزارش ایلنا، محمود حجتی در بازدید از باغات میوه های گرمسیری روستای گرکان زرآباد شهرستان کنارک افزود: شرایط خاص منطقه، بکارگیری شیوه‌های مدرن و نوین آبیاری، کشت نهال‌های کشت بافتی، رونق تولید کشاورزی و کسب و کار اقتصادی را سرعت بخشیده و اشتغال زایی مولد را بدنبال خواهد داشت.

وی از کشاورزان منطقه خواست با هماهنگی دستاندرکاران بخش کشاورزی استان با بهره‌گیری از آخرین یافته‌های تحقیقاتی کشت اقتصادی‌ترین محصولات را در منطقه توسعه و ترویج کنند.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی سیستان وبلوچستان نیز در جریان بازدید وزیر جهاد کشاورزی از باغات میوه‌های گرمسیری شهرستان کنارک گفت: سیستان‌وبلوچستان شرایط مناسبی را برای توسعه و کشت محصولات گرمسیری داراست و در حال حاضر بالغ بر ۸۵۰۰ هکتار از اراضی استان به کشت میوه‌های گرمسیری اختصاص دارد که ۵۵۰۰ هکتار آن بارورند و سالانه ۱۲۲هزار تن محصول گرمسیری تولید و روانه بازار مصرف می‌شود.

زورقی افزود: بیشترین سطح زیر کشت محصولات گرمسیری در استان مختص باغات موز است. ۴۸۰۰ هکتار موزستان درسیستان و بلوچستان وجود دارد که ۲۸۰۰ هکتار آن بارور است. سالانه بیش از ۹۳ هزار تن موز در استان برداشت می‌شود

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: ۴۰۰۰ هکتار از باغات موز استان در منطقه زرآباد شهرستان کنارک می باشد.

محمود حجتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر