کد خبر: 778299 A

کارشناس صنعت سیمان در گفت‌وگو با ایلنا:

یک کارشناس صنعت سیمان اظهار داشت: اسناد و مدارک و محاسبات مربوط به این میزان افزایش به وزارتخانه فرستاده خواهد شد و در نهایت باید وزاتخانه آن را تائید کند. وزاتخانه هم می‌داند که این افزایش هیچ‌گونه سودی برای شرکت‌های سیمانی به ارمغان نمی‌آورد بلکه فقط برای پوشش هزینه‌هاست.

میثم وجدانپاک کارشناس، صنعت سیمان، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص آخرین اخبار از افزایش قیمت سیمان گفت: تا شب گذشته مدیران ارشد کارخانه‌های سیمان تصمیم به افزایش 30 درصدی قیمت‌ها داشتند اما در جلسه شب گذشته انجمن صنفی مدیران بر روی 37 درصد توافق کردند. صبح امروز هم در گردهم‌آیی فعالان صنعت سیمان به طور رسمی اعلام شد که درخواست افزایش 37 درصدی قیمت‌ها به وزارت صمت ارائه شده است.

وی ادامه داد: بعید به نظر می‌رسد که وزارتخانه با این میزان افزایش قیمت مخالفتی کند چون از مدت‌ها پیش سیمان از سبد کالاهای حمایتی دولت خارج شده اما به هر حال اسناد و مدارک و محاسبات مربوط به این میزان افزایش به وزارتخانه فرستاده خواهد شد و در نهایت باید وزاتخانه آن را تائید کند. وزاتخانه هم می‌داند که این افزایش هیچ‌گونه سودی برای شرکت‌های سیمانی به ارمغان نمی‌آورد بلکه فقط برای پوشش هزینه‌هاست.

وجدانپاک در خصوص اثر گذاری این افزایش قیمت گفت: در حالی که از سال گذشته قیمت تمام کالاها افزایش قیمت داشته است اما نرخ سیمان هیچ تغییری نداشته و این افزایش تاثیر زیادی بر عملکرد سود شرکت‌های سیمانی حاضر در بورس خواهد گذاشت و شاخص آنها را تقویت خواهد کرد اما مسئله مهم این است که همه سیمانی‌ها به این قیمت پایبند بمانند و جریانی مانند صادرات سیمان درست نشود که برای پیدا کردن مشتری و جذب آن هر روز قیمت را پایین می‌آوردند.

وی در پایان تصریح کرد: اگر همگی به این قیمت وفادار بمانند شاهد تاثیر مثبتی بر عملکرد کارخانه‌های سیمان خواهیم بود.

لازم به توضیح است که، انجمن صنفی کارفرمایان سیمان امروز به منظور بررسی مشکلات و مسائل صنعت سیمان و ارائه راه حل های مناسب و عملیاتی در جهت برون رفت از وضعیت کنونی و جلوگیری از توقف کار کارخانجات و بروز تنش‌های کارگری در جلسه هم اندیشی با حضور کلیه مدیران عامل شرکت‌های تولیدکننده سیمان و کارشناسان تصمیم به  افزایش 37 درصدی قیمت سیمان گرفته است.

 متن این صورتجلسه به شرح زیر است:

سیمان

پوشش دولت سیمان شاخص وزارتخانه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر