کد خبر: 777772 A

یاو فایننس گزارش داد:

با توجه به ارزان بودن منابع و نیروی کار چینی در طول ۵۰ سال گذشته، شرکت‌های آمریکایی از چین برای تولید قطعات گران‌قیمت استفاده می‌کردند که محدودیت همکاری‌ها، برای شرکت‌های آمریکایی گران تمام شده است.

به گزارش ایلنا به نقل از یاهو, شرکت های آمریکایی سال‌هاست که قطعات گران قیمت مخابراتی را به چین سفارش داده‌اند تا برای آنها ارزان‌تر تمام شود و همین امر آمریکا را در زمینه تولید این قطعات تنبل کرده است.

«دوید مک کورت»، کار آفرین آمریکایی به یاهو اعلام کرد: «ما در خاک آمریکا تولید کننده این قطعاتی که از چین وارد می‌شده است را نداریم. چون تولید کننده آمریکایی تا پیش از این نسبت به خرید این محصول از شرکت های چینی با قیمت‌هایی بسیار پایین‌تر مطمئن بود. هم اکنون شرکت‌های آمریکایی پس از اعمال تعرفه و جنگ اقتصادی با یک سردرگمی روبه‌رو هستند.»

مک کورت در ادامه گفت: «من سال هاست که در صنعت مخابرات کار می‌کنم و ۵۰ سال است که هر چیزی را که می‌خواهیم، به چین می‌دهیم تا تولید کند.»

مک کورت معتقد است که جنگ تجاری آمریکا و چین منجر به ضرر ۲۵۰ میلیارد دلاری به زیر ساخت‌های مخابراتی آمریکا خواهد شد. البته وی مقصر  اصلی را خود آمریکا می‌داند چرا که چشم خود را بر تنبلی خودش بسته و باعث شد شرکت‌های چینی بر بازار آمریکا مسلط شوند. به طور مثال غول مخابراتی جهان، موتورولا در سال ۲۰۱۰ زیرساخت‌های مخابراتی خود را به شرکت نوکیا فروخت  و نهایتا نوکیا در سال ۲۰۱۴ آن را به لنووو فروخت.

مک کورت در کتاب جدید خود تحت نام «باز اندیشی و چرایی شباهت کارآفرینان به انقلابیون» از چگونگی بی‌خاصیتی سازمان تجارت جهانی و سازمان ملل سخن می‌گوید. وی مشکلات کنونی آمریکا را ناشی از سیاست‌های غلط در طول سالیان دراز می‌داند.

آمریکا با روی کار آمدن دونالد ترامپ سعی در محدود کردن بازار چین برای افزایش تولید داخلی در آمریکا داشته است که تا کنون با مخالفت های زیادی رو به‌رو بوده است.

تعرفه جنگ تجاری آمریکا با چین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر