کد خبر: 777771 A

علی شریعتی در گفت‌وگو با ایلنا:

عضو اتاق بازرگانی تهران گفت: هر بنگاه باید خودش را یک سفارتخانه فرض کند و هر کالا به مثابه یک سفیر باشد. اگر کره شمالی صادرات قوی داشت این مقدار فشار را لازم نبود تحمل کند. صادرات مانند یک روزنه و راه تنفس برای حضور ما در عرصه بین الملل است. توسعه روابط اقتصادی باعث می‌شود کشورها نگاه دیگری به ما داشته باشند.

علی شریعتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا در خصوص تحریم‌های جدید آمریکا گفت: خیلی از تحریم‌های آمریکا تکرار مکررات است که بیشتر با هدف مدیریت جنگ روانی صورت می‌گیرد و می‌خواهد مخاطبان اخبار به این نتیجه برسند که هر روز وضعیت ایران بحرانی‌تر می‌شود و ایران را در بین انظار عمومی و کشورهای دیگر و جامعه بین‌الملل یک کشور جنگ طلب و دیپلماسی گریز معرفی کنند.

عضو اتاق بازرگانی تهران افزود: وقتی کل سپاه تحریم شده، تحریم برخی فرماندهان یا ارگان‌های زیرمجموعه با هدف روشن نگه داشتن تنور تنش در عرصه بین‌المللی است و می‌خواهند ایران در صدر اخبار جهان قرار بگیرد که از لحاظ دیپلماسی یک کار حرفه ای و هدفمند محسوب می‌شود.

شریعتی ادامه داد: نکته دیگر آن است که آمریکا همواره به دنبال منزوی کردن ایران بوده و امروز برنامه اصلی همه ما این است که با این امر مقابله کنیم.

وی با اشاره به تحریم ظریف از سوی آمریکا گفت: با دیپلماسی قوی و صحبت‌های اثرگذار ظریف در جامعه بین المللی، آمریکا با هدف محدود کردن این گونه حرکات، اقدام به تحریم ایشان کرده است و وظیفه دیگر ایرانیان است که این پرچم را بلند کنند. در بحث اقتصادی صادر کردن هر کانتینر نشان از حضور فعال ایران در عرصه بین الملل است وقتی کارخانه کاله در عراق آتش گرفت قلب هر تولیدکننده اعم از هم صنف‌ها و رقیبان درد گرفت چون اینجا بحث کشور و ایران مطرح بود.

شریعتی تصریح کرد: هر بنگاه باید خودش را یک سفارتخانه فرض کند و هر کالا به مثابه یک سفیر باشد. اگر کره شمالی صادرات قوی داشت این مقدار فشار را لازم نبود تحمل کند. صادرات مانند یک  روزنه و راه تنفس برای حضور ما در عرصه بین الملل است. توسعه روابط اقتصادی باعث می‌شود کشورها نگاه دیگری به ما داشته باشند.

 شریعتی با اشاره به سفر هیئت‌های ایرانی به کشورهای همسایه برای ادامه صادرات گفت: به طور مثال اکنون که ما برای صادرات در سفر هستیم، خیلی از تاجران بومی می‌پرسند آینده چه می‌شود؟ شما انگار از یک کشور دیگر هستید، انگار که هیچ خبری نیست و خطر جنگ و درگیری بین ایران و آمریکا وجود ندارد و تازه تاجران ایرانی به دنبال توسعه کار خود هستند.

وی ادامه داد: ما با این گونه فعالیت‌ها نشان خواهیم داد که این بازی‌ها و دروغگویی‌های آمریکایی‌ها هیچ ارزشی ندارد و شرایط داخلی کشور کاملا آرام است. نشاط و فعالیت صادرکنندگان باعث شکست جنگ روانی علیه کشور خواهد شد.

تنفس جامعه جنگ قلب کره شمالی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر