کد خبر: 776870 A

انجیل هم اکنون در خارج از لیست اعمال تعرفه ایالات متحده آمریکا قرار دارد ولی عوامل وابسته باعث گران شدن این کتاب مذهبی شد‌ه‌اند. در صورت اعمال تعرفه‌های آتی علیه چین امکان دارد قیمت این کتاب بیشتر نیز بشود.

به گزارش ایلنا به نقل از واشنگتن پست، دو انتشارات مذهبی بزرگ در ایالات متحده اعلام کرده‌اند که در صورتی که رئیس‌جمهوری آمریکا به اقداماتش ادامه دهد، قیمت انجیل گران‌تر خواهد شد.

پس از اعمال تعرفه بر ۳۰۰ میلیارد دلار از کالاهایی چینی وارداتی از آمریکا، قیمت چاپ و هزینه‌های انتشارات به شدت افزایش یافت. این در حالی است که انجیل عموما به دلیل هزینه پایین تولید وتکنولوژی موجود در چین، در این کشور چاپ می‌شود.

رئیس «هارپر کولینزکریسشن»، انتشارات مذهبی در آمریکا گفته است: «ما اطمینان داریم که دولت آمریکا از عواقب اعمال تعرفه بر کالاهای چینی بی‌خبر است. هزینه گران شدن انجیل و اعمال مالیات بر این کتاب مقدس را مسیحیان پرداخت می‌کنند».

هارپر کولینز دارای دو انتشارات بزرگ مذهبی «توماس نلسن» و «زوندروان» است. وی در ادامه گفت: «با وجود اینکه انجیل از اعمال تعرفه کالاهای چینی معاف بوده است ولی هزینه‌های چاپ به واسطه اعمال تعرفه بیشتر شده است که در نتیجه منجر به گرانی زنجیروار این کتاب مقدس شده است».

وی در ادامه گفت: «بسیاری از تولیدکنندگان غیر از کشور چین امکان تولید انجیل‌هایی به این کیفیت را ندارند و اعمال تعرفه بر این کتاب، نشانه‌ای از عدم آزادی ادیان به حساب خواهد آمد».

ایالات متحده آمریکا انجیل جنگ اقتصادی چین و آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر