کد خبر: 776839 A

از ابتدای امسال بخشی از سهام دو شرکت جدید در بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه شده و امروز شاهد سومین عرضه اولیه در سال جاری بودیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، امروز 10 درصد از سهام شرکت سیمرغ معادل 130 میلیون از سهام این شرکت در بازار دوم بورس به روش ثبت سفارش عرضه شد.

علاقمندان امکان 400 سهم را در این عرضه اولیه برای خرید و سفارش داشتند. قیمت این سهم بین 500 تا 510 تومان ارزش‌گذاری شد و این شرکت 660 میلیارد تومان به ارزش بازار اضافه خواهد کرد.

میانگین قیمت‌گذاری سهام این شرکت 564 تومان بود که برای اینکه جاذبه لازم در بازار داشته باشد به 500 تومان کاهش پیدا کرد.

شرکت سیمرغ که دارای محصولات تخم‌مرغ خوراکی، جوجه یک روزه گوشتی، جوجه یک روزه تخم‌گذار، خوراک مرغ و پسته خشک است در سال 53 با سرمایه 4 میلیون تومانی تاسیس شد و در سال 59 با ورود سه بانک ملی، تجارت و کشاورزی سرمایه این شرکت به 505 میلیون تومان افایش پیدا کرد در حال حاضر سهامدار اصلیا ین شرکت بانک کشاورزی محسوب می‌شود.

طباطبایی مدیرمالی این شرکت با بیان اینکه سود شرکت در حال حاضر 98 میلیارد تومان است گفت: هر چند در سال 95 بخشی از واحدهای ما دچار آنفولانزای فوق حاد پرندگان شد اما در سال بعد آن توانستیم واحدها را بازسازی کنیم و در سال 96 میزان تولید تخم‌مرغ این شرکت به بیش از 60 درصد ارزش اسمی یعنی 49 هزار تن رسید.

وی ادامه داد: در نه ماهه سال گذشته هم 47 هزار تن تخم‌مرغ تولید کردیم.

طباطبایی گفت: با توجه به افزایش تولید صادرات به کشور همسایه امکان‌پذیر است و در سال‌های گذشته هم سیاست صادرات و توسعه شرکت را در پیش گرفتیم.

به گزارش ایلنا؛  از ابتدای امسال بخشی از سهام دو شرکت جدید در بورس اوراق بهادار تهران عرضه اولیه شده و امروز شاهد سومین عرضه اولیه در سال جاری بودیم.

بورس تهران عرضه اولیه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر