کد خبر: 776460 A

در گفت‌وگو با ایلنا مطرح شد:

مدیرعامل شرکت حمایت کشاورزی کشور گفت: میزان تأمین و حمل کود اوره در سال جاری تا امروز نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 44 درصد افزایش داشته است.

 حمید رسولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با اعلام این خبر، افزود: همچنین تامین کود اوره نسبت به میانگین بلند مدت بیش از 58 درصد رشد را تجربه کرده است.

وی ادامه داد: در سال‌جاری علی‌رغم محدودیت‌های موجود، تاکنون نزدیک به 610 هزار تن انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه حمل و تحویل استان‌ها شده است.

 رسولی سهم کودهای ازته از این مقدار را حدود 430 هزارتن عنوان کرد.

وی با تاکید بر اینکه ذخیره انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه در استان‌ها و انبارهای مرکزی شرایط مطلوبی دارد، گفت: میزان ذخیره استراتژیک شرکت حمایت‌ کشاورزی کشور بیش از 400 هزار تن است.

رسولی در پایان اظهارکرد: حمل و ارسال انواع کودهای ازته، فسفاته و پتاسه به استان‌ها با قوت تمام در حال انجام است و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

به گزارش ایلنا؛ حدود یک‌ماه پیش تامین کود کشاورزی به دلیل مشکلات حمل و نقل تبدیل به یکی از مهمترین دغدغه‌های بخش کشاورزی شده بود. در همین راستا حمید رسولی، مدیرعامل شرکت حمایت کشاورزی کشور، با حضور در بندر امام خیمنی(ره) با تاکید بر اهمیت تامین بموقع و مناسب انواع کودهای کشاورزی و تخلیه آن در بنادر جنوبی بویژه بندر امام خمینی(ره)، از مسئولین امر و فعالان حمل و نقل جاده‌ای درخواست کرد تا با توجه ویژه به این موضوع در این مقطع از سال و با توجه به نیاز فوری اغلب استان‌ها، به برنامه حمل کودهای کشاورزی به سراسر کشور از مبادی جنوبی کمک کنند.

 

 

رشد کشاورزی کود کشاورزان کود اوره
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر