کد خبر: 776459 A

هوآوی هم اکنون تبدیل به ابزاری برای موضع‌گیری آمریکا و سایر کشورها شده است. فیلیپین هم اکنون بر خلاف تحریم‌های آمریکا علیه هوآوی با این شرکت دو قرار داد مهم مخابراتی و تجهیزاتی امضا کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از جاکارتا پست، «گلوب تلکام» شرکت مخابراتی فیلیپینی اعلام کرد که به‌رغم تحریم‌های آمریکا علیه این شرکت از سرویس نسل پنجم جنوب شرق آسیای شرکت هوآوی استفاده خواهد کرد.

در این سیستم به جای استفاده از کابل‌های فیببر نوری از فناوری وایر لس برای استفاده در نقاطی که اتصال ضعیف به اینترنت دارند، استفاده خواهد شد. این تصمیم در پی اعلام «رودریگو دوترته» رئیس‌جمهوری فییلپین  مبنی بر عدم دشمنی با شرکت‌های چینی در زمینه فناوری صورت گرفته است.

«ارنست کو» رئیس شرکت گلوب اعلام کرده است: «تلاش ما این است که فیلیپن کشوری با اینترنت قوی باشد تا بتواند به جهان اتصال سریعی داشته باشد».

«مایک پمپئو» وزیر خارجه آمریکا پیش از این در دیداری از مانیل، پایتخت فیلیپین، این کشور و همینطور کشور های آسیای جنوب شرقی را از استفاده از فناوری نسل پنجم برحذر داشته بود.

پیش از این پلیس فیلیپن نیز از قرار داد ۴۰۰ میلیون دلاری خود با شرکت هوآوی برای ساخت و نصب تجهیزات دوربین مدار بسته در شهرهای فیلیپن خبر داده بود.

شرکت هوآوی توسط آمریکا متهم به جاسوسی از کشورهای دیگر با استفاده از فناوری‌های جدید است که این شرکت همواره اتهام‌های آمریکا را رد کرده است.

وزیر خارجه آمریکا فیلیپین هوآوی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر