کد خبر: 776371 A

به دنبال آتش سوزی در فاز تولید سوخت «گیارد پوینت» پالایشگاه فیلادلفیا بیم این می‌رود که این آتش سوزی به فازهای دیگر این مجموعه پالایشگاهی منتقل شود

به گزارش ایلنا به نقل از ان‌بی‌سی، چند انفجار و آتش سوزی پی در پی مجموعه پالایشگاهی فیلادلفیای جنوبی را در نوردیده است. که بزرگترین آن در ساحل شرقی در روز جمعه صبح رخ داده است. این آتش‌سوزی باعث وحشت مردم حتی در  مایل ها دورتر شده است ولی هنوز خبری از جراحت فردی منتشر نشده است. آتش سوزی از ساعت چهار صبح به وقت محلی آغاز شد.

«کریگ مورفی» معاون آتش نشانی فیلادلفیا در کنفرانس خبری گفته است: «به دلیل عدم دسترسی به شیر اصلی منفجر شده به دلیل حجم آتش سوزی هنوز سر منشا این آتش مهار نشده است.»

این پالایشگاه که در اگوست گذشته به تازگی از ورشکستگی نجات پیدا کرده است حدود هزار کارمند و کارگر دارد. این پالایشگاه در حدود ۳۵۰ هزار بشکه نفت روزانه به بازار عرضه می‌کند. در این پالایشگاه سوخت جت، دیزل و محصولات پتروشیمیایی نیز تولید می‌شود.

این آتش سوزی در پی آتش سوزی دو هفته پیش این پالایشگاه صورت گرفته است که آتش سوزی قبلی توانست با همکاری آتش نشانان و ارتش مهار شود.

آتش سوزی آتش نشانی شیر معاون نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر