کد خبر: 775534 A

به نظر می‌رسد که هند پیش از برگزاری اجلاس ۲۰ چراغ سبزهایی برای ارائه اطلاعات ویزا کارت و مستر کارت به آمریکا نشان داده است.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، مسائل تجاری در صدر گفت‌وگوهای «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا و «نارندرا مودی» نخست‌وزیر هند در حاشیه اجلاس گروه بیست در ژاپن خواهد بود.

هند در پی نگرانی آمریکا برای نوع ذخیره اطلاعاتی مستر کارت و ویزا تصمیم گرفته است که در نوع ذخیره این اطلاعات را در کشورش بازنگری کند. این نگرانی‌ها در حالی بوجود آمده بود که هند در سیستم ثبت اطلاعات بانکی خود تغییر ایجاد کرده است.

این تصمیم در پی نشستی به ریاست «پیوشی گویال» وزیر اقتصاد هند صورت گرفت. وی در این جلسه گفت: «تنها اطلاعات ویزا کارت و مستر کارت در اختیار بانک مرکزی آمریکا قرار خواهد گرفت و مشتریان نسبت به امنیت حساب هایشان مطمئن باشند.»

این تصمیم تاثیر مثبتی در بهبود روابط آمریکا و هند خواهد داشت به طوریکه دو کشور در دو سال گذشته تعرفه های زیادی بر کالاهای یکدیگر اعمال کرده بودند. در تاریخ ۱۵ ژوئن دولت هند در یک اقدام تلافی‌جویانه بر ۲۸ کالای آمریکایی به میزان ۱۲۰ درصد تعرفه اعمال کرد. این در حالیست که ایالات متحده آمریکا تعرفه‌ای که پیش از این بر ۲۰۰ شرکت هندی برای صادرات اعلام کرده بود را لغو کرد.

ژاپن مستر کارت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر