کد خبر: 775513 A

وزیر نیرو خبر داد:

وزیر نیرو گفت: در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید حدود 6.5 میلیون نفر جمعیت روستایی از شبکه‌های آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شده‌اند که این رقم تا پایان دولت دوازدهم به 9 میلیون‌نفر خواهد رسید.

به‌گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "رضا اردکانیان" در مراسم بهره‌برداری از طرح آبرسانی به گلشهر و مجتمع آبرسانی جلگه در گلپایگان طی سخنانی آبرسانی روستایی را از اولویت‌های دولت تدبیر و امید دانست و افزود: با تاکیدات دولت و حمایت‌های مقام معظم رهبری در اجازاتی که برای استفاده از صندوق توسعه ملی در طرح‌های آب و فاضلاب روستایی دادند تاکنون 6.5 میلیون نفر جمعیت روستایی از شبکه‌های آب سالم و بهداشتی بهره‌مند شدند و تا پایان دولت دوازدهم به بالغ بر 9 میلیون‌نفر خواهد رسید.

وی با اشاره به اینکه با بهره برداری از پروژه‌های امروز به تعداد قابل توجهی روستا با جمعیتی بالغ بر 10 هزار نفر آبرسانی می‌شود، گفت: در طرح آبرسانی به گلشهر نیز افق جمعیتی 15 هزار نفر پیش‌بینی شده است.

وزیر نیرو تاکید کرد: در شرایطی که کشور با محدودیت‌های اقتصادی مواجه است، به نتیجه رسیدن طرح‌های عمرانی مختلف نشان می‌دهد دولت بنا دارد وقفه‌ای در اجرای طرح‌های عمرانی رخ ندهد.

اردکانیان با اشاره به اینکه آب نقش مهمی در استمرار حیات، آسایش و امنیت خاطر مردم دارد، گفت: در مدت زمان فعالیت دولت تدبیر و امید به طور متوسط هر هفته 30 روستا دارای شبکه آب شرب سالم و بهداشتی شدند که امیدواریم با تداوم این مسیر همه روستاها از این نعمت بهره‌مند شوند.

وی با بیان اینکه جمعیت تحت پوشش شبکه آب روستایی در استان اصفهان وضعیت خوبی دارد، افزود: درحال حاضر 142 تصفیه خانه آب سالم و بهداشتی در سراسر کشور ساخته شده است و این روند پس از پیروزی انقلاب رشد چشمگیری داشته است که امیدواریم با تلاش بیشتر و حمایت استانداران و تشویق بخش خصوصی برای حضور فعال و مشارکت موثر در اجرای این طرح ها، سرعت بیشتری به فعالیت‌ها بدهیم.

آب و فاضلاب بخش خصوصی پوشش دولت امنیت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر