کد خبر: 775149 A

زنگنه در مجمع وزیران ادوار:

وزیر نفت با اشاره به اینکه آمریکا با تمام تلاش و توان خود به ما فشار می‌آورد، گفت: اگر شرایط داخل درست باشد از این شرایط عبور می‌کنیم.

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، بیژن زنگنه وزیر نفت در مجمع وزیران ادوار ضمن ابراز خوشحالی از دیدن همکاران قدیمی خود گفت:  تنها شهید تندگویان فردی بود که از درون وزارت نفت انتخاب شد و دوران وزارت او دوران کوتاهی بود.

وی افزود: تندگویان یک فرد انقلابی زندان رفته زجر کشیده بود که در خانواده متدین به دنیا آمد و بزرگ شد.

زنگنه گفت: هنوز هم مشخص نشده که دلیل مرگ ایشان که برای بازدید منطقه نفتی و پالایشگاه آبادان به همراه چند نفر از همکاران رفته بودند و توسط عراقی‌ها اسیر و شهید شدند، چیست.

وی افزود: شهید تندگویان و پدرش همیشه برای من الگو بودند

وزیر نفت با نقل خاطره‌ای از پدر شهید تندگویان گفت: آقا جعفر را برای شناسایی پیکر شهید برده بودند همه می‌دیدند که او گریه نمی‌کند و تا زمانی که از عراق برنگشته بودند به ایران گریه نکردند و بعد از اینکه مطمئن شد عراقی وجود ندارد برای فرزندش گریه کرد.

وی گفت: شهید تندگویان الگوی ما برای حفظ و فداکاری در صنعت نفت بودند و جزو افرادی هستند که اگر نگوییم جزء افراد منقرض شده اما فرد رو به انقراضی بودند که برای خدا کار می‌کردند و مثل حال حاضر نبود که همه به فکر پر کردن جیب خودشان بودند من با استفاده از رانت شهید تندگویان اینجا سخنرانی می‌کنم.

زنگنه تاکید کرد: امروز شرایط ما سخت‌تر از دوران جنگ است و آن زمان می‌توانستیم نفت بفروشیم و پول آن را هم دریافت می‌کردیم اما در حال حاضر شرایط پیچیده‌ای است.

وی ی با اشاره به شرایط فعلی کشور گفت: بسیار شرایط سخت و پیچیده‌ای است و در شرایط کاملا جنگی قرار داریم که به امید خدا آن را پشت سر خواهیم گذاشت.

زنگنه با اشاره به اینکه آمریکا با تمام تلاش و توان خود به ما فشار می‌آورد، گفت: اگر شرایط داخل درست باشد از این شرایط عبور می‌کنیم.

بعد از سخنرانی زنگنه از خانواده دو شهید وزیر هم تقدیر و تشکر شد.

محمد مهدی تندگویان فرزند شهید تندگویان و رفیعی همسر شهید فیاض‌بخش به نمایندگی از خانواده این دو شهید لوح تقدیر دریافت کردند.

زنگنه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر