کد خبر: 774468 A

مدیرعامل ایمیدرو در جمع خبرنگاران:

مدیرعامل ایمیدرو از بهره‌برداری ۳ میلیارد دلار پروژه معدنی و صنایع معدنی و ایجاد 6 هزار شغل در سال جاری خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مدیرعامل ایمیدرو در جمع خبرنگاران، در مورد احیای معادن متروکه گفت: 150 معدن کوچک در 15 استان از مجموع 500 معدن شناسایی شده در اولویت قرار گرفته‌اند تا فعال شوند. در حال حاضر با بخش خصوصی و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی در حال مذاکره هستیم تا ساز و کار فعال سازی آنها مهیا شود.

خداداد غریب‌پور، تشکیل کارگروه ویژه، مشارکت با بخش خصوصی، تشکیل شناسنامه و دعوت از سرمایه‌گذاران را از جمله اقدامات این سازمان در جهت احیای معادن متروکه عنوان کرد.

وی حوزه اکتشافات را مهمترین بخش در حوزه استخراج دانست و گفت: پیشنهاد اولیه برای اکتشاف 300 هزار کیلومتر مربع پهنه است. امسال ایمیدرو، شرکت تهیه و تولید مواد معدنی، کنسرسیوم بخش خصوصی، شرکت‌های بزرگ معدنی، برنامه جدی در این خصوص دارند.

غریب‌پور اظهار کرد: امسال نیز 3 میلیارد دلار پروژه به بهره‌برداری خواهد رسید که این میزان بالغ بر 6 هزار شغل ایجاد خواهد کرد.

مدیرعامل ایمیدرو با بیان اینکه  تمرکز ما در بخش معدن و صنایع معدنی، روی بهره‌وری عوامل تولید و منابع انسانی است، افزود: مسلما برای رقابت‌پذیر کردند این صنعت باید بهره‌وری عوامل تولید را به همراه داشته باشیم.

وی در خصوص نشست‌های ماهانه نقشه راه معدن عنوان کرد: 33 بند نقشه راه معدن به ایمیدرو مرتبط می‌شود که به طور مرتب این امر پایش می‌شود تا وظیفه خود را به خوبی به انجام برسانیم.

 

 

 

 

بخش خصوصی دلار رقابت سرمایه معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر