کد خبر: 774409 A

معاون سازمان ملی بهره‌وری ایران:

معاون سازمان ملی بهره‌وری اظهار داشت: شاخص بهره‌وری از سال 75 تا 96 ، 3.2 درصد بوده است در حالی که در 9 ماهه سال 97 این شاخص صفر شد و دلایل متعددی در این امر تاثیرگذار بوده که در این بین می‌توان به نوسانات ارز و تحریم‌ها اشاره کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، عرفان مردانی معاون سازمان ملی بهره‌وری ایران در ششمین همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران گفت: آمارها رشد ارزش افزوده معدن را طی سال 75 تا 96 ، 6.7 درصد را نشان می‌دهد این در حالی است که در 9 ماهه سال 97 این عدد به 2.3 درصد کاهش یافت. ما می‌توانیم با رسیدن به ساختار سازمانی دقیق‌تر این عدد را اصلاح کنیم.

وی ادامه داد: شاخص بهره‌وری از سال 75 تا 96 ، 3.2 درصد بوده است در حالی که در 9 ماهه سال 97 این شاخص صفر شد و دلایل متعددی در این امر تاثیرگذار بوده که در این بین می‌توان به نوسانات ارز و تحریم‌ها اشاره کرد.

مردانی تصریح کرد: در سال 2016 بهره‌وری از معدن یکی از بهترین‌ها در حوزه بهره‌وری بوده است ولی هنگامی که اجزای رشد را بررسی می‌کنیم متوجه می‌شویم تنها یک درصد از این رشد از محل بهره‌وری بوده است این میزان می‌تواند برای نیروی کار بوده باشد.

معاون سازمان ملی بهره‌وری ایران معتقد است که مدیران هنوز روی مقوله بهره‌وری حساس نبوده و بر آن تمرکز نمی‌کنند و به شدت وابسته مسیر طی شده هستند.

مردانی ادامه داد: ما یک جامعه موازییک بندی نداریم و ادارات و وزارتخانه‌های ما تقسیم‌بندی صنفی ندارند این در حالی است که یکی از مواردی که می‌تواند ما را با قدرت به بهره‌وری برسان سازماندهی است.

وی افزود: متاسفانه در زمینه تکنولوژی نیز از دنیا عقب هستیم که البته خوشبختانه توجه وزارت صمت به این امر بیشتر شده است.

بر اساس این گزارش در پایان از شرکت‌های میدکو، اکسین، مس خاتون آ‌باد، سنگ‌آهن مرکزی، شرکت فولاد مبارکه، شرکت امیرکبیر کاشان، فولاد خراسان، شرکت گل‌گهر، آلومینیوم ایران و ... تقدیر به عمل آمد.

 

ارز ایران بهره وری شاخص معدن
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر