کد خبر: 774307 A

مدیرعامل ایمیدرو خبر داد:

مدیرعامل ایمیدرو اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های معدنی هر استان و دانشگاه‌ها، کشور را به 10 منطقه تقسیم کردیم تا بتوانیم از وضعیت علمی کشور استفاده کنیم

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، در همایش جایزه بهره‌وری معادن و صنایع معدنی ایران که در هتل ارم در حال برگزاری است، خداداد غریب‌پور، رئیس هیات عامل ایمیدرو، با اشاره به اهمیت بهره‌وری در سیاست‌های کلان کشور گفت: در برنامه ششم یک‌سوم رشد اقتصادی کشور از محل بهره‌وری پیش‌بینی شده است و در بخش معدن که شامل سنگ‌های کمیاب، گران و پایان‌پذیر است، بهره‌وری و استفاده حداکثری نقش بسزایی دارد و باید از اکتشاف تا بهره‌برداری این مقوله را رعایت کرد.

وی ادامه داد: بهره‌وری برای ایمیدرو یک موضوع جدی است و این همایش یک نوع تلاش فرهنگی برای تشویق فعالین حوزه معدن به رعایت مؤلفه‌های لازم برای بهره‌وری حداکثر است. امسال 58 شرکت برای این همایش اعلام آمادگی کردند که 32 شرکت شرایط لازم را به دست آورده‌اند و امروز از هشت شرکت تقدیر خواهد شد.

غریب‌پور تصریح کرد: بهره‌وری فقط در بخش مواد اولیه نیست بلکه در سایر سطوح همچون نیروی انسانی نیز این مسئله را باید در نظر گرفت. به طور مثال ما در بخش زغال‌سنگ در زمینه آموزش بسیار عقب هستیم. بسیاری از حوادث ناشی از کار به دلیل نداشتن آموزش کافی است به همین علت است که در تمام تفاهم‌نامه‌های ایمیدرو، اولویت با بهره‌وری است. بنابراین در سال آینده دبیر علمی این همایش باید گزارش افزایش تولید در بخش معدن را به سبب بالا رفتن بهره‌وری را ارائه کند.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های منابع انسانی گفت: ما با توجه به ظرفیت‌های معدنی هر استان و دانشگاه‌ها، کشور را به 10 منطقه تقسیم کردیم تا بتوانیم از وضعیت علمی کشور استفاده کنیم. همچنین در جلسه شب گذشته که در وزارت صنعت داشتیم مقرر شد که یک کنسرسیوم بزرگ در کنار دولت تشکیل شود و در بخش اکتشاف و شناسایی ذخایر معدنی به ما کمک کند. متعاقب اکتشاف ما شاهد سرمایه‌گذاری نیز خواهیم بود. در شرایطی که کشور تحت تاثیر تحریم‌های ظالمانه به سر می‌برد ما الزام داریم که از تمام ظرفیت‌ها استفاده حداکثری را ببریم و به بخش آموزش و ارتقای دانش فنی بهای بیشتری بدهیم.

 

استفاده از ظرفیت دولت رشد اقتصادی صنعت نیروی انسانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر