کد خبر: 774090 A

مقام‌های اتحادیه اروپا:

اتحادیه اروپا روسیه را به حمایت از حساب‌های کاربری غیر واقعی در شبکه‌های اجتماعی برای دخالت در انتخابات پارلمان اروپا متهم کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، مقام‌های اتحادیه اروپا اعلام کردند که شواهدی در دست است که نشان می‌دهد روسیه و برخی رسانه‌های اروپایی در صدد تغییر در نتایج انتخابات اخیر این اتحادیه برآمده‌اند. این تلاش‌ها در جهت قطبی‌سازی انتخابات و دامن زدن به افکار افراطی دینی و نژادی بوده است.

معاون سرویس خارجی اتحادیه اروپا در این‌باره گفته است: « شواهد نشان می‌دهد که جهت گیری‌های برنامه‌ریزی‌شده از سوی روسیه برای تغییر جهت افکار رای‌دهندگان انجام شده است.». مسکو قویا اظهارات مطرح شده را رد کرده است.

این اظهارات در شرایطی مطرح شده است که اتحادیه اروپا معتقد است گزارش‌های سازمان‌های امنیتی اتحادیه اروپا و همینطور پلیس سایبری این اتحادیه مدارک مدونی در این زمینه به پارلمان اتحادیه اروپا ارائه کرده است. ابزار مهم روسیه در این کمپین‌های انتخاباتی حساب‌های غیر واقعی بوده است.

رهبران اتحادیه اروپا این گزارش را در هفته بعد در جلسه پارلمان اروپا مطرح خواهند کرد. این جلسه در مورد بررسی ساز وکارهای فضای مجازی این اتحادیه نیز خواهد بود.

فیس بوک نیز در این بین با انتشار یک بیانیه اعلام کرد: «اخبار غلط هیچ وقت پایان نخواهد داشت. ما در پی غنی کردن اخبار در فضای مجازی هستیم تا خبرنگاران واقعی بتوانند به ارائه خبر بپردازند. ما سعی در پاک کردن فضای مجازی از حساب‌های کاربری غیر واقعی داریم». توئیتر و گوگل هنوز به اظهار نظر در این مورد نپرداخته‌اند.

ظاهرا عزم دولتمردان اروپا و آمریکا بر این جزم شده است تا شبکه‌های اجتماعی را از حساب‌های کاربری که توسط دولت‌ها حمایت مالی می‌شوند، پاک کند.

شبکه های اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر