کد خبر: 774019 A

به نظر می‌رسد که صنعت خودرو سازی آمریکا منتظر ظهور یک تکنولوژی است تا بتواند رضایت مشتریان را تامین کند. این کاهش فروش خودرو تا ۲۰۲۲ ادامه خواهد داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از بلومبرگ، «جان مورفی» یک تحلیلگر ارشد صنعت خودروسازی اعلام کرده است که پس از کاهش میزان فروش کارخانه‌های خودرو سازی آمریکا از سال ۲۰۱۶ این روند تا ۲۰۲۲ نیز ادامه خواهد داشت. این کارشناس معتقد است که رکود صنعت خودروسازی در سال‌های آینده بیشتر نیز خواهد شد و خودرو های الکتریکی معادلات را تا حدود زیادی به هم خواهند زد.

وی در همایش جنگ خودروها بیان کرد: «هم‌اکنون کارخانه‌های خودروسازی در یک ابهام ناشی از عدم وجود استراتژی خودروسازی در آمریکا رنج می‌برند و اینکه نمی‌دانند که آینده در خودرو سازی آمریکا به کجا ختم خواهد شد».

مورفی ادامه داد: «پیش‌بینی می‌شود که در سال ۲۰۲۲، میزان فروش سالیانه خودرو در آمریکا به میزان ۱۴ میلیون کاهش داشته باشد. این در حالی است که رقابت بین کارخانه‌های خودرو سازی برای پایین نگه داشتن قیمت به اوج خود رسیده است».

خودرو سازها در میان بادهای مخالف منتقدان برای کاهش قیمت‌ها و افزایش ارزش افزوده هستند. این درحالی است که به دلیل افزایش تعرفه‌های آمریکا بر چین، هند و همینطور اروپا میزان تمام شده قیمت آلومینیوم و فولاد مورد استفاده در صنعت خودرو سازی رو به افزایش است.

وی در حالی از رقابت گسترده خودروسازان در سال‌های آتی برای تولید خودروهای الکتریکی خبر داد که آمار این خودروها تا سال ۲۰۲۲ میلادی به ۶۲ مدل جدید خودروی الکتریکی می‌رسد.

با وجود تولید برندهای جدید این صنعت با خطر اشباع بازار روبه‌رو است. این درحالی است که خودروسازها باید خود را برای تولد خودروهای الکتریکی و خودران آماده کنند.

مورفی اعلام کرد:‌ «تا سال ۲۰۲۵ خودروهای الکتریکی تنها پنج درصد بازار و تا سال ۲۰۳۰ تنها ۱۵ درصد بازار را در اختیار خواهند گرفت. تنها در صورتی حمل و نقل عمومی سیستم خودران با دیگر سیستم‌های حمل و نقل عمومی سنتی قابل رقابت است که قیمت تمام‌شده زیر یک دلار به ازای هر مایل باشد.»

وی ادامه داد: «خبر خوب در پی کاهش میزان فروش خودرو تا سال ۲۰۲۲ میلادی این است که پس از آن با افزایش فروش خودرو به دلیل ارتقای سطح تکنولوژی به میزان قابل قبول مردم رو‌به‌رو خواهیم بود.»

صنعت خودروسازی آمریکا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر