کد خبر: 773912 A

هشتمین دوره اتاق بازرگانی ایران با دستور جلسه انتخاب هیات رئیسه برگزار شد

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، هشتمین دوره اتاق بازرگانی ایران با دستور جلسه انتخاب هیات رئیسه برگزار شد. در مرحله اول مطابق پیش‌بینی‌ها غلامحسین شافعی رئیس اتاق بازرگانی مشهد و یونس ژائله ‌سعدآبادی رئیس اتاق بازرگانی تبریز برای ریاست انتخاب شدند.

ژائله در معرفی خود با انتقاد از عملکرد اتاق در دوره‌های گذشته به خصوص در بخش تحریم‌ها گفت: وقتی کشور با چنین تحریم‌های سنگینی مواجه شده، اتاق نیز باید رویه خود را تغییر دهد. اکنون که اروپا از کار کردن با ما خودداری می‌کند باید تمرکز خود را بر روی 15 کشور همسایه بگذاریم. ما 52 کشور آفریقایی داریم که می‌توانیم بر روی بازارهای آنها کار کنیم اما متاسفانه اتاق فقط تورهای اروپایی با هزینه شما هیات نمایندگان برگزار می‌کنند.

در ادامه این جلسه که به ریاست هیات رئیسه سنی که ریاست آن برعهده علا میرمحمد صادقی است، غلامحسین شافعی نیز برنامه‌های خود را تشریح کرد.

رئیس اتاق بازرگانی مشهد گفت: ما باید آماده شرایط ویژه‌ای باشیم. ما به احتمال زیاد شاهد کسری بودجه دولت خواهیم بود و محدودیت‌های ارزی جدیدی را تجربه خواهیم کرد.

وی افزود: اتاق بازرگانی باید دارای یک مرکز پژوهش‌ها مانند مرکز پژوهش‌های مجلس باشد و فعالیت آن به رسمیت شناخته شود.

وی گفت: ما باید دفاتر ملی تجاری را مانند سایر کشورها راه‌اندازی کنیم و تجارت خارجی کشور را هدایت‌شده، نه فقط برای همسایه‌ها بلکه برای تمامی کشورها هدایت کنیم.

 

تجارت بودجه دولت اتاق بازرگانی ایران اتاق بازرگانی مشهد هیات رئیسه سنی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر