کد خبر: 773072 A

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور:

رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور و معاون رئیس قوه قضاییه، از وجود ۱۶۵ هزار پرونده جاری در اداره های اجرای مفاد اسناد رسمی استان تهران خبر داد و گفت: اصلاح قوانین و آئین نامه‌های اجرای اسناد رسمی، راهکار مناسبی برای حل برخی مشکلات موجود در اجرای اسناد رهنی بانک‌ها و وصول معوقات بانکی است.

‌به گزارش ایلنا به نقل از میزان، ذبیح الله خدائیان در دیدار با اعضای شورای عالی بانک‌های دولتی با تاکید بر اینکه اصلاح قوانین اجرای اسناد رسمی راهکاری مناسب برای حل مشکلات وصول معوقات بانکی است، اظهار داشت: وضعیت نامناسب ساختمان‌ها و فضای‌های فیزیکی ادارات در ثبت ناشی از عدم اختصاص اعتبارات مورد نیاز و سهم اندک این سازمان از درآمدهای وصولی است.

خدائیان افزود: دشمنان نظام جنگ اقتصادی را علیه کشور شروع کرده و سعی می‌کنند با تحریم‌های همه جانبه مردم را از نظر معیشت در تنگنا قرار داده و مسئولان نظام را ناکارآمد جلوه دهند و از این طریق به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران لطمه بزنند.

وی خاطرنشان کرد: فرماندهان مقابله با این جنگ تحمیلی متولیان امور اقتصادی از جمله مدیران بانک‌ها هستند که باید با برنامه‌ریزی صحیح و فعالیت مضاعف توطئه دشمنان را خنثی کنند، زیرا مدیر موفق در تراز انقلاب اسلامی مدیری است که در شرایط سخت به خوبی مجموعه تحت امر را مدیریت کند.

معاون رئیس قوه قضائیه با تاکید بر بیانات حکیمانه مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) درباره اقتصاد مقاومتی و حمایت از ظرفیت‌ها و کارآفرینان داخلی به عنوان بهترین راه برون رفت از مشکلات اقتصادی، افزود: اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تکیه بر ظرفیت‌های داخلی است که بانک‌ها می‌توانند با حمایت از بخش خصوصی و کارآفرینان واقعی در این راستا پیش قدم بوده و این وظیفه مهم را به سرانجام برسانند و سازمان ثبت اسناد و املاک نیز در این زمینه همکاری و پشتیبانی لازم را در حمایت از تولید ملی و اقتصاد خواهد داشت.

خدائیان اصلاح قوانین و آئین نامه‌های اجرای اسناد رسمی را راهکار مناسبی برای حل برخی از مشکلات موجود در اجرای اسناد رهنی بانک‌ها و وصول معوقات بانکی عنوان کرد و اظهار داشت: باید همزمان با شرایط روز جامعه آئین نامه‌ها و قوانین اصلاح و بروز رسانی شود تا شاهد تسریع و تسهیل در امورات مردم باشیم.

وی با اشاره به وجود ۱۶۵ هزار پرونده جاری در ادارات اجرای مفاد اسناد رسمی استان تهران افزود: بسیاری از مشکلات با نشست‌های حضوری و همکاری بین دستگاه‌ها قابل حل بوده و سازمان ثبت این تعامل را دارد تا در حوزه معوقات بانکی مساعدت لازم با مجموعه بانکی کشور انجام گیرد.

در ابتدای این دیدار اعضای شورای عالی بانک‌های دولتی ضمن تقدیر از نگاه جامع دکتر خدائیان به عنوان رئیس جدید سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، به بیان برخی مشکلات موجود در زمینه وصول معوقات و انتظارات بانک‌ها از سازمان ثبت پرداختند.

استان تهران جنگ تحمیلی قوه قضاییه مشکلات معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر