کد خبر: 773032 A

رضا رحمانی در کرمان:

وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: به هیچ وجه نمی‌پذیرم کالایی که در داخل تولید می‌شود و امکان ساخت داخل را دارد، وارد شود.

به گزارش ایلنا، رضا رحمانی در جلسه بررسی مهمترین مسایل و مشکلات شرکت معادن فاریاب در جنوب کرمان با تاکید بر این موضوع، افزود: واردات کالاهایی که امکان ساخت داخل دارند مغایر با اهداف رونق تولید و ظلم به جوانان و اشتغال آنها است.

وی با بیان اینکه در حمایت از تولید هیچ محدودیتی نداریم، تصریح کرد: پارسال واردات ۱۳۳۹ قلم کالا را به خاطر حمایت از تولید داخل ممنوع کردیم و امسال ۱۴۲ قلم کالای دیگر را به این لیست اضافه کردیم و این لیست همچنان باز است که اگر کالایی در داخل امکان ساختش وجود داشته باشد به لیست کالاهای دارای ممنوعیت واردات اضافه خواهد شد.

وزیر صمت با تاکید بر اینکه محدویتی برای اعمال تشویق‌ها و حمایت‌ها از واحدهای تولیدی در هیچ جای کشور نداریم، گفت: در استان‌هایی که محرومیت وجود دارد مانند کرمان نیاز به کار بیشتری وجود دارد.

رحمانی بر ضرورت تسریع در تصمیم‌گیری‌ها تاکید کرد و افزود: برخی اختیارات در حوزه معادن به استان‌ها تفویص شده، شورای معادن در همین استان هم فعال است و این تفویض برای تسریع در تصمیم‌گیری‌ها بوده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید وجود کارخانجات و معادن را به عینه لمس کنند، بیان کرد: همین حقوق دولتی وصول شده از معادن نیز باید با برنامه ریزی و به صورت قانونی در همان استان استفاده شود.

گفتنی است، در این جلسه مهمترین مسایل و مشکلات فرآروی شرکت معادن فاریاب مورد بررسی قرار گرفت و وزیر صنعت، معدن و تجارت قول داد که در صورت فعال شدن تولید فرومنگنز در شرکت معادن فاریاب، این محصول را برای حمایت از تولید داخل به لیست کالاهای دارای ممنوعیت واردات اضافه کند.

رضا رحمانی‌
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر