کد خبر: 772872 A

با ابلاغ کارگروه تنظیم بازار قیمت خرید شیرخام و برخی از محصولات لبنی از امروز افزایش می یابد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا؛‌ بر اساس این ابلاغیه قیمت خرید شیر خام با مشخصات 3.2 درصد چربی و بار میکروبی زیر 100هزار و تحویل درب دامداری از 2 هزار تومان به 2 هزا رو 390 تومان افزایش یافته است.

دراین ابلاغیه آمده است؛

با عنایت به تصمیمات دستور دوم سی و نهمین جلسه کارگروه تنظیم بازار، گزارش سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولید کنندگان به جلسه ارائه به اصلاح قیمت شیر خام با مشخصات 3.2درصد چربی و بار میکروبی زیر 100هزار و تحویل درب دامداری به قیمت 23900 ریال موافقت گردید.

بدیهی است به ازای هر 0.1درصد افزایش یا کاهش درصد چربی مبلغ 360ریال متناسب با افزایش و یا کاهش درصد چربی به قیمت خرید اضافه یا کسر خواهد شد.

ضمناً قیمت محصولات لبنی پر مصرف شامل شیر، ماست و پنیر به شرح جداول ذیل که از سوی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان محاسبه گردیده است ملاک عمل خوتاهد بود. قیمت سایر احجام محصولات لبنی و سایر ضوابط مرتبط به شرح پیوست از سوی سازمان حمایت تعیین و ابلاغ خواهد شد.

به گزارش ایلنا؛ پیش‌تر رضا باکری، دبیر انجمن صنایع لبنی ایران ، در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره میزان احتمالی افزایش قیمت لبنیات،‌ گفته بود: افزایش قیمت محصولات لبنی به تصویب ستاد تنظیم بازار رسیده است و حداکثر تا سه‌شنبه هفته جاری به کارخانه‌ها ابلاغ می‌شود. وی نرخ مصوب را بر اساس افزایش 14 درصدی هزینه تولید در کارخانه‌ها به علاوه افزایش قیمت خرید شیرخام از دامداران اعلام کرد.

 

 

 

افزایش قیمت تنظیم بازار شیر لبنیات هزینه تولید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر