کد خبر: 771842 A

دبیر اجرایی بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ:

دبیر اجرایی بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ گفت: هر چند شرایط سیاسی و اقتصادی ما موجب شده تعداد شرکت‌های خارجی شرکت کننده در بیست و پنجمین الکامپ امسال کاهش پیدا کند، اما حضور شرکت‌های داخلی و استفاده از توان آنها در نمایشگاه امسال رونق بیشتری گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا، رضا حیدری در نشست خبری بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی الکامپ با بیان اینکه برای حضور شرکت‌های داخلی شرایط ویژه‌ای را در نظر گرفته‌ایم، اظهار کرد: یکی از این شرایط عدم افزایش تعرفه‌های نمایشگاهی نسبت به سال گذشته است.

وی ادامه داد: تاکنون 750 تقاضا برای ثبت‌نام و حضور در نمایشگاه الکامپ داخلی داشته‌ایم که در حال بررسی است.

حیدری تعداد شرکت‌های متقاضی حضور در الکامپ بیست و پنجم را 7 شرکت عنوان کرد و افزود: این شرکت‌ها از هفت کشور مختلف هستند که هنوز حضور آنها در نمایشگاه امسال نهایی نشده است.

وی اضافه کرد: امسال سعی کرده‌ایم بخش‌های جانبی مفید و کاربردی را برای شرکت‌کنندگان و علاقمندان حاضر در نمایشگاه داشته باشیم.

حیدری یکی از بخش‌های جانبی قابل توجه در نمایشگاه امسال را الکام جابز برشمرد و افزود: الکام جابز برای ایجاد شغل و کارآفرینی در حوزه آی تی با حمایت و سوبسید سازمان نظام صنفی رایانه‌ای ایجاد شده است.

وی تاکید کرد: در این بخش شرکت‌هایی که جاذب نیروی کار هستند و دانش‌آموختگان حوزه آی تی حضور پیدا می‌کنند تا زمینه‌ای برای بازار کار در این حوزه فراهم شود.

مدیر اجرایی بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ؛ الکام جابز را پلاتفرمی دانست که می‌تواند برای اشتغال‌زایی جوانان در حوزه آی تی مفید واقع شود.

حیدری در پایان سخنان خود گفت: پس از اتمام بیست و پنجمین نمایشگاه الکامپ گزارشی را در مورد میزان تاثیر این بخش در اشتغال‌زایی جوانان ارائه خواهیم کرد.

 

 

اشتغال بازار کار سیاسی و اقتصادی نیروی کار پنجمین نمایشگاه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر