کد خبر: 771385 A

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خبر داد:

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری گفت: تمام دانشگاه‌های کشور زیر نظر وزارت علوم در حال راه‌اندازی مرکز نوآوری هستند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، سورنا ستاری در افتتاحیه هشتمین نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس 2019 با اعلام این خبر افزود: اکوسیستم نوآوری ازرشمندترین چیزی است که موجب می‌شود جامعه به سمت نوآوری رفته و نیروهای انسانی خود را حفظ کند.

وی ادامه داد: با پول نمی‌شود جامعه دانش‌بنیان خرید اما می‌توانیم با نوآوری جامعه‌ای مبتنی بر دانش را ایجاد کنیم.

ستاری با بیان اینکه هم اکنون در دنیا دانشگاه‌ها به سمت نسل سوم و چهارم رفته‌اند افزود: راه‌اندازی مرکز نوآوری در دانشگاه‌های کشور ما اتفاق بسیار خوبی است و می‌تواند ما را در حرکت به سوی داشتن جامعه‌ای مبتنی بر دانش یاری کنند.

وی اضافه کرد: در حال حاضر 74 کتاب‌دهنده در کشور توسط بخش خصوصی تاسیس شده است.

ستاری با تاکید بر اینکه سرمایه‌گذاری در استارت‌آپ‌ها خطرپذیری بالایی دارد گفت: این موضوع بسیار مهم است و برای حمایت از استارت‌آپ‌ها باید مورد توجه بخش دولتی قرار بگیرند.

وی ابراز امیدواری کرد: امسال با اتحاد و همکاری تمام بخش‌ها اقتصاد کشور اقتصادی بر پایه دانش باشد.

معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری اعتماد به کسب و کارهای جدید بر پایه دانش و فن اوری را ضروری دانست و گفت: کسب و کارهای سنتی نیز باید به این شکل از کسب و کار اعتماد کنند تا اقتصاد کشور مسیر توسعه در پیش گیرد.

ستاری در پایان سخنان خود گفت: باید به مردم ثابت کنیم که اکنون زمان کسب و کارهای جدید است و با سرمایه‌گذاری در آنها می‌توانیم به نتیجه‌های مثبتی برسیم.

به گزارش ایلنا، نمایشگاه فناوری و نوآوری اینوتکس از 19 تا 22 خردادماه سال جاری در محل نمایشگاه بین المللی تهران برگزار می‌شود.

پول جامعه ریاست جمهوری علمی و فناوری وزارت علوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر