کد خبر: 771210 A

همزمان با هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و ششمین کنفرانس بین المللی پیشرفت‌های مهندسی راه‌آهن سه تفاهم‌نامه و قرارداد تامین مالی و تولید ناوگان حمل و نقل ریلی کشور به امضا رسید.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، صبح امروز مراسم افتتاحیه هفتمین نمایشگاه بین المللی حمل و نقل ریلی و صنایع وابسته با حضور وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل شرکت راه‌آهن، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل و معاون حمل و نقل شهرداری تهران برگزار شد و نمایشگاه حمل و نقل ریلی شروع به کار کرد.

تفاهم‌نامه تامین مالی خرید واگن باری از محل منابع مالی بازار سرمایه توسط شرکت تامین سرمایه بانک مسکن و راه‌آهن به امضا رسید.

همچنین همزمان با این نمایشگاه قرارداد پرداخت یارانه صرفه‌جویی سوخت برای طرح توسعه حمل و نقل بار و مسافر به امضا رسید که مقرر است از محل صرفه‌جویی در مصرف سوخت به استناد ماده 12 قانون رفع موانع تولید طرفین بتوانند برای تولید 50 دستگاه واگن باری لبه بلند با استفاده از ظرفیت‌های داخلی با یکدیگر همکاری کنند.

در سومین قراردادی که همزمان با آغاز به کار این نمایشگاه به امضا رسید، قرار بر این است که برای خرید 209 واگن لبه بلند شش محوره از طریق تولید داخل طرفین قرارداد با یکدیگر همکاری داشته باشند.

 

حمل و نقل راه آهن شهرداری تهران ناوگان حمل و نقل نمایشگاه بین المللی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر