کد خبر: 771012 A

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس:

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: راه نجات صنعت خودرو در نگاه به درون و ارتقای تولیدات داخلی است.

به گزارش ایلنا، علی‌اکبر کریمی با بیان این‌که صنعت خودرو در پیشرفت اقتصاد کشور بسیار مهم است، افزود: وقت آن رسیده که با تکیه بر توان داخلی در راستای تولید خودروهای کاملاً ملی و داخلی‌سازی صنایع خودرو اقدامات اساسی صورت گیرد.

کریمی در ادامه در رابطه با علت گران شدن خودروها بیان داشت: به‌نظر می‌رسد با وجود افزایش قیمت ارز و سایر عوامل مؤثر در افزایش قیمت خودرو در مدت اخیر، رشد قیمت خودرو اجتناب‌ناپذیر بوده اما آن‌چه که واقعیت دارد این است که الزاماً همه گرانی‌ها مربوط به افزایش عوامل واقعی مؤثر در قیمت خودرو نیست.

نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به این‌که خودروسازها دارای شفاف‌ترین وضعیت مالی نسبت به سایر عوامل مؤثر در قیمت‌گذاری خودرو هستند می‌توان گفت تأثیرات واسطه‌ها و دلالان فعال دربازار خودرو بسیار بیشتر از سایر عوامل است.

وی با اشاره به گزارش‌هایی که از مجموعه‌های خودروسازی دریافت‌شده گفت: بخش عمده‌ای از خودروهایی که در پارکینگ‌های خودروسازان انبار شده، ناشی از نقص قطعات است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در پایان تأکید کرد: تولیدکنندگان باید با استفاده از امکانات موجود و به‌کارگیری حداکثر توان، اقدام به تولید خودروی داخلی کنند. با این کار مردم نیز وقتی شاهد باشند که صنعت خودرو روزبه‌روز برای ارتقای کمیت و کیفیت محصولات و تولیدات خود تلاش می‌کند از این صنعت حمایت می‌کنند و تشویق به استفاده بیشتر از خودروهای ساخت داخل خواهند شد.

خودرو صنعت کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی راه نجات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر