کد خبر: 769883 A

مدیرعامل گروه صنعتی سدید تاکید کرد؛

مدیرعامل گروه صنعتی سدید با اشاره به خروج پیمانکار منتخب وزارت نفت از پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی گفت: ضرورت دارد تا با یک جهاد اقتصادی این پروژه به پیمانکاران توانمند ایرانی واگذار و تامین تجهیزات مهمی همچون لوله‌های گاز ترش بر عهده سازندگان داخلی قرار گیرد.

امیر حسین کاوه در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا عنوان کرد: شرکت توتال به‌عنوان منتخب وزارت نفت برای انجام این پروژه؛ در نظر داشت کلیه تجهیزات و کالاهای مورد نیاز را بدون توجه به ماهیت قرارداد که بهره‌مندی از توان ساخت داخل بود، از کشورهای اروپایی وارد کند. موضوعی که به شدت محل اعتراض تمامی تامین کنندگان کالای داخلی، قرار گرفت. بطور مثال لوله‌های گاز ترش مورد نیاز این پروژه، ۲۰ سال قبل در پروژه‌ای مشابه توسط تولیدکنندگان داخلی به همین پیمانکار تحویل داده شده بود.

وی ادامه داد: حال که موضوع حضور شرکت توتال منتفی است و این روزها گمانه زنی‌هایی از واگذاری پروژه فاز ۱۱ پارس جنوبی به پیمانکاران داخلی شنیده می‌شود، جا دارد تا یک‌بار دیگر به توانمندی‌های شرکت‌های داخلی در سال رونق تولید، اعتمادی حداقل براساس عملکرد گذشته داشت.

کاوه با اشاره به توانمندی و فناوری‌های به‌روز لوله سازانی چون لوله سازی ماهشهر سدید، صفا و اهواز اظهار کرد: این سه کارخانه، از بروزترین کارخانه‌های لوله‌سازی دنیا هستند. به عنوان مثال، لوله‌سازی ماهشهر سدید با فناوری روز اروپا (آلمان) ساخته شده و فقط حدود ده سال از ساخت این شرکت می‌گذرد و با توجه به بهره‌مندی از ماشین‌آلات به‌روز و دانش فنی موجود، کیفیت لوله‌های ساخته شده آن بسیار بالا و قابل رقابت با لوله‌سازان بنام اروپایی است.

photo_2019-06-03_10-48-39

مدیرعامل گروه صنعتی سدید ادامه داد: شرکت سالزگیتر آلمان با نصب آزمایشگاه گاز ترش در شرکت لوله‌سازی ماهشهر سدید، تائیدیه استاندارد و توانمندی تولید را به این شرکت ارایه کرده است. در واقع توانمندی شرکت یاد شده دقیقا منطبق بر انتظارات مدنظر کارفرمایان است. این شرکت توانست بیش از 200 کیلومتر لوله ۵۶ اینچ گاز شیرین به کشورهای همسایه صادرات کند و به عنوان صادر کننده نمونه ملی از سوی وزارت صمت انتخاب شود. بنابراین انتظار می‌رود با توجه به ممنوعیت واردات محصولات مشابه که به مقدار کافی در داخل کشور تولید می‌شود، تامین لوله‌های گاز ترش و شیرین، پمپ‌های مختلف مورد نیاز در صنعت نفت و گاز و نیز سایر تجهیزات و ملزومات مورد نیازصنعت نفت که با تکیه بر توان ساخت داخلی، بومی سازی شده است؛ به شرکت‌های تولید کننده داخلی سپرده شود.

مدیرعامل گروه صنعتی سدید اظهار کرد: گروه صنعتی سدید با دارا بودن 15 شرکت زیر مجموعه شامل کارخانجات تولیدی و شرکت‌های پیمانکاری و تجاری در زمینه‌های تولید لوله‌های فولادی قطور انتقال فرآورده‌های نفت،گاز و آب، ساخت تاسیسات دریایی، پالایشگاه، ساخت مگا پمپ و مگا توربین آبی و بادی، کارخانجات تولید شکر و نیشکر، نیروگاه برق، کارخانجات تولید فولاد و … با بهره مندی بیش از5000 نیروی انسانی متخصص و متعهد، تمام تلاش خود را در جهت اجرای پروژه های عمرانی و توسعه صنعتی کشور؛ همواره بکار گرفته است و آماده ارائه کلیه محصولات و خدمات خود به کارفرمایان در پروژه‌های مختلف است.

وزارت نفت پیمانکار فاز 11 پارس جنوبی سدید
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر