کد خبر: 769491 A

براساس اعلام مرکز آمار:

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان بوشهر (٦٥,٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان هرمزگان (٤٣.٥ درصد) است. یعنی خانوارهای ساکن استان بوشهر به طور متوسط ١٣.٢ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای ساکن استان هرمزگان به طور متوسط ٨.٦ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به اردیبهشت ١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده اند.

به گزارش ایلنا به نقل از مرکز آمار ایران، در اردیبهشت ماه ١٣٩٨ عدد شاخص کل برای خانوارهای کشور (١٠٠=١٣٩٥) به ١٧٣,٥ رسید که نسبت به ماه قبل ١.٥ درصد افزایش نشان می­دهد. در این ماه بیشترین نرخ تورم ماهانه خانوارهای کشور مربوط به استان ایلام با ٤.١ درصد افزایش و کمترین نرخ تورم ماهانه مربوط به استان هرمزگان با ٠.٣ درصد افزایش می­‌باشد. درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) برای خانوارهای کشور ٥٢,١ درصد می‌­باشد.

بیشترین نرخ تورم نقطه به نقطه مربوط به استان بوشهر (٦٥.٣ درصد) و کمترین آن مربوط به استان هرمزگان (٤٣.٥ درصد) است. یعنی خانوارهای ساکن استان بوشهر به طور متوسط ١٣.٢ درصد بیشتر از میانگین کل کشور و خانوارهای ساکن استان هرمزگان به طور متوسط ٨.٦ درصد کمتر از میانگین کل کشور نسبت به اردیبهشت ١٣٩٧ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده‌اند.

نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به اردیبهشت ماه ١٣٩٨ برای خانوارهای کشور به عدد ٣٤.٢ درصد رسید. بیشترین نرخ تورم دوازده ماهه مربوط به استان کردستان (٤١.٠ درصد) و کمترین آن مربوط به استان­ قم (٢٨.٦ درصد) است. شکاف نرخ تورم دوازده ماهه استان‌ها در اردیبهشت ماه ١٢.٤ درصد است که نسبت به ماه قبل ١.٣ واحد درصد افزایش نشان می‌­دهد.

برای مشاهده متن کامل خبر به فایل پیوست مراجعه کنید.


https://www.amar.org.ir/Portals/0/News/1397/shghmkbtostan0298.pdf

 

استان بوشهر تورم هرمزگان مرکز آمار استان ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر