کد خبر: 769022 A

یک کارشناس بازار سرمایه در گفت‌وگو با ایلنا:

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران پس از روند افزایشی هفته گذشته از صبح امروز در مدار کاهشی قرار گرفته است بطوری‌که شاخص کل تا ساعت ۱۰ و نیم امروز با کاهش سه هزار و ۷۴ واحدی به۲۲۱ هزار و ۴۰۲ واحد رسید.

کیارش هومن در گفت‌وگو با ایلنا در مورد دلیل ریزش بیش از ۳ هزار واحدی شاخص بورس در معاملات صبح امروز گفت: بیشتر حرکت این روزهای شاخص تحت تاثیر اخبار سیاسی است و سرمایه گذاران به واسطه این اخبار نسبت به سرمایه گذاری در بازار دلگرم یا دلسرد می‌شوند. بنابراین بازار بیشتر تحت تاثیر تحولات سیاسی است وگرنه اتفاق خاصی در بنگاه‌های تولیدی مشاهده نمی‌شود.

براساس اطلاعات مندرج در سامانه شرکت مدیریت فناوری بورس تهران، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران پس از روند افزایشی هفته گذشته از صبح امروز در مدار کاهشی قرار گرفته است بطوریکه شاخص کل  تا ساعت ۱۰ و نیم امروز  با کاهش سه هزار و ۷۴ واحدی به ۲۲۱ هزار و ۴۰۲ واحد رسید. همچنین شاخص کل هم وزن با کاهش ۳۹۵ واحدی به ۵۰ هزار و ۸۶۸ واحد رسید.

همچنین نمادهای فملی، فولاد، تاپیکو، کگل، رمپنا، به ترتیب با کاهش ۳۸۲، ۳۴۱، ۱۷۳، ۱۶۸، ۱۴۵واحدی بیشترین تاثیر منفی را در روند کاهشی امروز بازار دارند.

نمادهای پربیننده امروز معامله‌گران بورس شامل وتجارت، خساپا، وبملت،  فولاد  و خپارس هستند.

همچنین، فرابورس ایران با کاهش ۴۰ واحدی به رقم  ۲ هزار و ۷۵۹ واحد رسید.

سرمایه شاخص فولاد وزن اجلاس سران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر