کد خبر: 768945 A

وزیر امورخارجه تاجیکستان:

وزیر امورخارجه جمهوری تاجیکستان گفت: باید همکاری بین دستگاه های دولتی و شرکت های بخش خصوصی دو کشور ایران و تاجیکستان قوی‌تر شود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا٬ سراج الدین مهرالدین وزیر امورخارجه جمهوری تاجیکستان در حاشیه دیدار با وزیر نیروی کشورمان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در ملاقات با وزیر نیروی جمهوری اسلامی ایران، درباره مسائل اقتصادی و تجاری دوجانبه گفت و گو کردیم.

وی  با بیان اینکه ما ایران را مانند کشور دوم خود می‌دانیم و هیچگاه رشته روابط میان این دو کشور قطع نخواهد شد٬ افزود: در این نشست مشکلات را بررسی کردیم و در مورد راه حل ها صحبت کردیم٬ در این مسیر باید همکاری بین دستگاه های دولتی و شرکت های بخش خصوصی دو کشور قوی‌تر شود.

وزیر امور خارجه تاجیکستان گفت: فردا با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران دیدار خواهیم داشت و در ماه‌های آینده نیز سیزدهمین نشست کمیسیون همکاری‌های اقتصادی دو کشور را در تهران برگزار خواهیم کرد.

وی همچنین تاکید کرد: بخش عمده‌ای از  مشکلات ترانزیتی و اقتصادی ما به علت دسترسی نداشتن به دریا است از این رو درصددیم تا از امکانات بندر چابهار برای رفع مشکلات موجود در این بخش استفاده بیشتری کنیم.

ایران بخش خصوصی تاجیکستان دستگاه های دولتی مسائل اقتصادی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر