کد خبر: 767313 A

معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:

مدرعامل شرکت ساخت و توسعه از آزادراه همت کرج مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل از پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی آزادراه همت-کرج خبر داد و گفت: در صورت تزریق منابع مالی مورد نیاز، ۸ درصد باقیمانده تا پایان تابستان ۹۸ تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.

به گزارش ایلنا، خیرالله خادمی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه آزادراه همت-کرج، اظهار داشت: آزادراه همت-کرج به طول ۱۴.۵ کیلومتر همینک از پیشرفت فیزیکی ۹۲ درصدی برخوردار است و امیدواریم با تزریق منابع مالی مورد نیاز، ۸ درصد باقیمانده تا پایان تابستان ۹۸ تکمیل و آماده بهره‌برداری شود.
 
وی افزود: در بازدید امروز، فعالیت تمام جبهه‌های کاری مشهود بود و طی چند ماه اخیر، تحول خوبی در این پروژه آزادراهی ایجاد شده است.
 
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور خاطرنشان کرد: با توجه به مسکونی و تجاری بودن زمین‌های عبوری آزادراه همت- کرج به منظور تملک اراضی نیازمند تخصیص اعتبارات ویژه‌ای هستیم.
 
به منظور رفع مشکلات ترافیکی استان البرز و همچنین محورهای مواصلاتی به استان‌های غربی کشور برنامه‌های ویژه‌ای از سوی شرکت ساخت و توسعه در نظر گرفته شده است.
 
خادمی با بیان اینکه « تکمیل و بهره‌برداری از آزادراه همت-کرج ۳۵ درصد ترافیک ورودی به شهر تهران به این جاده منتقل می‌شود» یادآور شد: آزادراه همت-کرج یکی از مسیرهای منتهی به پایتخت و تکمیل کننده کریدور بین‌المللی شرق به غرب کشور است که با بهره‌برداری کامل از آن علاوه بر کاهش زمان سفر و افزایش ایمنی شاهد کاهش بار ترافیکی درون شهری کرج با اتصال محور جدید به محور چالوس و کلاک و تسهیل دسترسی اهالی شمال کرج به استان های شمالی و تهران خواهیم بود.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برنامه‌‌ریزی انجام شده برای تکمیل و بهره‌برداری از ۵ پروژه آزادراهی از جمله آزادراه همت-کرج در سال جاری گفت: پیگیری اعتبارات، ملزومات و مصالح همچون قیر مورد نیاز  این پروژه‌ها از سوی همکاران شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل در دست پیگیری قرار دارد تا سرمایه‌گذاران و پیمانکاران هر یک از این پروژه‌ها بتوانند  طبق زمان‌بندی پروژه‌ها را تحویل دهند.
 

آزادراه همت- کرج خادمی معاون وزیر راه و شهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر