کد خبر: 766508 A

نماینده گروه مدلل در خوزستان در گفت‌وگو با ایلنا:

نماینده گروه مدلل در خوزستان گفت: اگر گروه آقای مدلل نسبت به واردات کالاهای اساسی و نهاده‌ها اقدام نکند بازار از کنترل خارج می‌شود و این گروه در تنظیم بازار نقش مهمی دارد.

حمید اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره موضوعاتی که به گروه مدلل مبنی بر دریافت بیشترین ارز دولتی نسبت می‌دهند، اظهار داشت: این که گروه آقای مدلل بیشترین ارز دولتی را گرفته درست است اما بابت هر آنچه که دریافت کرده‌ایم، واردات داشته‌ایم.

وی افزود: اگر گروه آقای مدلل نسبت به واردات کالاهای اساسی و نهاده‌ها اقدام نکند بازار از کنترل خارج می‌شود و این گروه در تنظیم بازار نقش مهمی دارد.

نماینده گروه مدلل در خوزستان درباره موضوعاتی مبنی بر نسبت فامیلی آقای مدلل با آیت‌الله مکارم اظهار داشت: این موضوعات شایعه‌ای بیش نیست و کاملا تکذیب می‌شود.

وی افزود: هر آنچه که ارز دولتی دریافت کرده‌ایم برای واردات کالا در این شرایط حساس کشور بوده است. نه به دلیل نسبت فامیلی با یک شخص، یک حزب یا یک گروه.

اسماعیلی تاکید کرد: آقای مدلل هیچ وابستگی به حزب یا نهادی ندارد. یک بخش خصوصی است که در این شرایط حساس کشور به دولت به ویژه وزارت کشاورزی کمک کرده است.

نماینده گروه مدلل در خوزستان درباره پیش‌فروش وارداتی که گروه مدلل انجام داده، اظهار داشت: آقای مهرفرد معاون وزارت کشاورزی به آقای مدلل اعلام گفت که قیمت‌ها را اعلام و نسبت به پیش‌فروش کالاها اقدام کند تا با تعیین قیمت، فرصتی برای اعمال افزایش قیمت‌ها از سوی برخی از سودجویان در بازار وجود نداشته باشد.

وی با اشاره به اشتغال‌زایی گروه مدلل تاکید کرد: پیش از تحریم‌ها، مجموعه مدلل بیش از 12000 نیروی انسانی داشته هرچند که امروز این نیروی انسانی به 7000 نفر کاهش پیدا کرده است اما باز هم این گروه نقش موثری در اشتغال‌زایی در کشور دارد و اگر یک روز گروه مدلل نسبت به اعلام بار اقدام نکند، شاهد نوسانات قیمتی در بازارها به ویژه کالاهای اساسی خواهیم بود.

وی تاکید کرد: به هیچ وجه در این مدت اعمال تحریم‌ها با کمبود واردات کالا مواجه نبودیم که بخواهد قمیت‌ها را تحت تاثیر بگذارد و این افزایش قیمت‌ها ارتباطی با کاهش واردات نداشت.

ارز تنظیم بازار کالاهای اساسی معاون واردات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر