کد خبر: 766140 A

رضا اردکانیان امروز یکشنبه 12 خرداد ماه از خبرگزاری کار ایران (ایلنا) بازدید کرد.

به گزارش ایلنا، وزیر نیرو از خبرگزاری کار ایران (ایلنا) بازدید کرد.

او در این بازدید به سوالات خبرنگاران پاسخ داد که مشروح آن طی روزهای آینده منتشر می‌شود.

رضا اردکانیان دانش آموخته مهندسی عمران از دانشگاه صنعتی، کارشناسی ارشد در مهندسی منابع آب و دکتری خود در زمینه مدیریت منابع آب را از دانشگاه مک مستر کانادا اخذ کرده است.‎‌

فعالیت سیاسی خود را از سال ۱۳۶۴ به عنوان رئیس دفتر وزیر کشور آغاز کرد و از ۱۳۶۶ تا ۱۳۶۸ معاونت امور عمرانی وزارت کشور را برعهده داشت. او در سال ۱۳۶۸ به وزارت نیرو رفت و معاونت برنامه‌ریزی و هماهنگی امور اقتصادی وزیر نیرو، قائم‌مقام وزیر نیرو و معاون وزیر نیرو در امور آب از جمله فعالیت‌های او در این وزارتخانه بوده است.

او  همچنین به عنوان مدیر عامل و رییس هیات مدیره شرکت مدیریت منابع آب ایران، دست اندر کار مدیریت ساخت و بهره برداری از طرح های توسعه منابع آب و نیروگاه های برقآبی بود.

فعالیت‌های اجرایی او در سطح بین المللی نیز شامل عضویت در هیات رییسه یونسکو – آی.اچ.پی (UNESCO-IHP) در پاریس (1381-1379) هیات مدیره این نهاد در دلفت هلند (1386-1382)، هیات مدیره انجمن بین المللی برق آبی در لندن (1385-1383) است.

از دیگر فعالیت‌های او تاسیس و اداره مرکز منطقه‌ای مدیریت آب شهری تحت پوشش یونسکو در تهران (1386-1381) است.

در سال‌های 1386 تا 1394 اردکانیان به عنوان مدیر موسس برنامه دهه بین المللی آب سازمان ملل به میزبانی دانشگاه سازمان ملل، در شهر بن آلمان مشغول به کار بود. او همچنین در فاصله سال‌های 1388 تا 1389 به عنوان سرپرست معاونت دانشگاه سازمان ملل در اروپا فعالیت کرد.

در سال 1391، توسط رئیس دانشگاه سازمان ملل متحد و معاون دبیرکل آن ساازمان به عنوان مدیر موسس انستیتو جدیدی از دانشگاه در زمینه مدیریت به هم پیوسته منابع زیست محیطی (آب، خاک و پسماند) در شهر درسدن آلمان برگزیده شد. از آن زمان ، تحقیقات دانشگاهی و فعالیت‌های اداری موسسه را راهبری و مدیریت کرده است.در سال 1393 نیز با توجه برنامه دکتری مشترک بین دانشگاه صنعتی درسدن و دانشگاه سازمان ملل متحد وی به عنوان استاد تمام منتخب دانشکده علوم محیط زیستی آن دانشگاه منصوب شد.

او همچنین نایب‌رییسی انجمن آب‌شناسی ایران و مدرس در دانشگاه شریف بوده است و طرح‌ها و ‌پروژه‌های مختلفی را به انجام رسانده است.

اردکانیان در مدیریت مجامع مختلف علمی و تخصصی بین المللی مرتبط با آب از جمله ‌فرهنگستان بین المللی آب، شورای حکام موسسه آموزشی آب یونسکو، انستیتوی آب و محیط زیست دانشگاه ملل متحد فعالیت کرده و ‌مسوولیت داشته است. ‌  

او در سال 96 به عنوان وزیر نیروی دولت دوازدهم انتخاب شد.

ایران رئیس دانشگاه سازمان ملل متحد لندن یونسکو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر