کد خبر: 766122 A

سخنگوی سازمان حفظ نباتات در گفت‌وگو با ایلنا:

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور گفت: ملخ‌های صحرایی به تعدادی از باغات مرکبات استان هرمزگان و مزارع دیم استان سیستان و بلوچستان ورود پیدا کرده اند.

به گزارش ایلنا؛ محمدرضا میر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا با اعلام این خبر، افزود: باغات مرکبات مربوط به شهرستان رودان استان هرمزگان و مزارع دیم درگیر آفت ملخ‌های صحرایی در عرصه‌های مرتعی استان سیستان و بلوچستان قرار دارند که در هر دو مورد، مبارزه با سرعت انجام شد و سطح خسارت بسیار پایین است.

به گفته سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور؛ با اولین گزارش از ورود ملخ‌های صحرایی به باغات مرکبات هرمزگان تعداد هواپیمای سم پاش به دو فروند افزایش یافت تا از ادامه نفوذ آن جلوگیری شود.

وی همچنین از سفر دبیر کمیسیون مبارزه با ملخ‌های صحرایی "سواک" با هیات همراه به کشور خبر داد.

میر گفت: دبیر کمیسیون مبارزه با ملخ‌های صحرایی " سواک" جمعه به ایران می‌آید تا به بررسی مجدد حضور و مبارزه با ملخ‌های صحرایی در کشور بپردازد.

وی درباره سطح مبارزه با آفت ملخ صحرایی در کشور، اظهار کرد: سطح مبارزه با این آفت در 8 استان جنوبی کشور به بیش از 300 هزار هکتار رسیده است.

سخنگوی سازمان حفظ نباتات کشور درباره آخرین وضعیت مبارزه با آفت ملخ بومی ( مراکشی) نیز گفت: آفت ملخ بومی (مراکشی)  تحت کنترل است و مبارزه با آن همچنان ادامه دارد.

میر تاکید کرد: نگرانی درباره ملخ‌های بومی ( مراکشی) وجود ندارد و در حال حاضر ملخ‌های مهاجم صحرایی بزرگترین تهدید برای بخش کشاورزی کشور محسوب می‌شود.

استان سیستان و بلوچستان ایران مرکبات هرمزگان سازمان حفظ نباتات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر