کد خبر: 764360 A

معاون وزیر راه و شهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا‌:

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: طبق اعلام سازمان سازمان میراث فرهنگی در احداث ساختمان پلاسکو حفظ حقوق مکتسبه در ساختمان ارجح بر ضوابط است.

فرزانه صادق مالواجرد، معاون معماری و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا درباره آخرین وضعیت ساختمان پلاسکو اظهار داشت: آخرین تصمیماتی که در شورای عالی شهرسازی و معماری ایران گرفته شده این است که بنابر مصوبه کمیسیون ماده 5 شهر تهران، تعداد طبقات ساختمان پلاسکو به اندازه حقوق مکتسبه باشد.

وی ادامه داد: با توجه به اینکه ساختمان پلاسکو در یک محدوده تاریخی قرار دارد تمام تلاش این بود که تعداد طبقات کاهش پیدا کند.

مالواجرد گفت:‌ مرجع قانونی برای تعیین تعداد طبقات ساختمان پلاسکو، سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است که این نهاد هم اعلام کرد حفظ حقوق مکتسبه در ساختمان را ارجح بر ضوابط می‌داند. بنابراین، قرار بر این شد تعداد طبقات بر اساس رعایت حقوق مکتسبه باشد به این شرط که پارکینگ متناسب با ساختمان تامین شود.

گفتنی است؛عملیات احداث پلاسکو در دست اجرا است و طبق وعده داده از سوی بنیاد مستضعفان ساختمان جدید مهر ماه سال 99 تحویل داده می‌شود. زیربنای این ساختمان در حد ساختمان سابق یعنی 22 هزار متر خواهد بود. در حال حاضر عملیات حفاری و بتن ریزی این پروژه به اتمام رسیده و برای استحکام ساختمان 800 تن بتن ریزی شده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی پلاسکو صادق مالواجرد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر