کد خبر: 764283 A

معاون وزیر راه وشهرسازی در گفت‌وگو با ایلنا:

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه به هیچ وجه ارسال محموله‌های نفتی از بنادر کشورمان متوقف نشده است،گفت: شاید مقاصد محموله‌های نفتی از بنادر کشورمان تغییر کرده ‌باشد اما هنوز هم صادرات رسمی ادامه دارد.

هادی حق‌شناس، عضو هیات مدیره سازمان بنادر و دریانوردی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا با تاکید بر اینکه طبق روال گذشته عملیات تخلیه و بارگیری نفت و فرآورده‌های نفتی در بنادر کشورمان انجام می‌شود، اظهار داشت: مانند ماه‌های گذشته عملیات تخلیه و بارگیری نفت و فراورده‌های نفتی در بنادر انجام می‌شود و تمام بارهای نفتی به صورت رسمی راهی مقاصد خود می‌‌شوند.

وی ادامه داد: البته کاهش میزان بارگیری نفت و فراورده‌های نفتی نسبت به گذشته قابل انکار نیست اما به هیچ وجه ارسال محموله‌های نفتی از بنادر کشورمان متوقف نشده است.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه تاکتیک‌های وزارت نفت در صادرات نفت و فراورده‌های نفتی تغییر کرده‌ است، گفت: شاید مقاصد محموله‌های نفتی از بنادر کشورمان تغییر کرده ‌باشد اما هنوز هم صادرات رسمی ادامه دارد.

حق‌شناس با اشاره به کاهش توقف محموله‌های کالاهای اساسی در بنادر کشورمان، اظهار داشت: مشکلی در واردات کالاهای اساسی وجود ندارد و تمام بنادر کشورمان ذخیره کالای اساسی دارند و در حال حاضر تمام برنامه‌ها و تصمیمات در این جهت است که توقف کالای اساسی در بنادر را به حداقل برسانیم و هر چه سریع‌تر کالاهای اساسی را وارد سیستم توزیع کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که چرا با وجود دپوی کالای اساسی در بنادر کشورمان، در مورد برخی از کالاها با کمبود در بازار مواجه هستیم، گفت: کاهش توقف کالا در بنادر هم در راستای ساماندهی بازار بوده است اما مشکل کمبود عرضه در بخش شبکه توزیع و نظارت برعرضه کالا است.

معاون سازمان بنادر و دریانوردی افزود: طولانی بودن زمان ورود کالا به بازار به دلیل سیستم توزیع و شبکه حمل و نقل است که باعث شده در برخی مواقع بازار مختل شود.

این مقام مسئول همچنین درباره میزان واردات و دپوی خودروهای خارجی در بنادر کشورمان اظهار داشت: دپوی خودرو وجود دارد اما واردات آن مانند گذشته نیست. در حال حاضر واردات خودرو برای واردکنندگان گران تمام می‌شود به همین دلیل واردات و دپوی این کالا در بنادر کاهش پیدا کرده‌است.

صادرات نفت کالاهای اساسی هادی حق شناس سازمان بنادر و دریانوری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر