کد خبر: 762513 A

پس از بحران هواپیمای بوئینگ مکس ۷۳۷ اکنون نوبت به چالش هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ است که مشکلات پیش روی این شرکت هواپیماسازی را بیش از پیش کند.

به گزارش ایلنا به نقل از اسپوتنیک، بحران‌های بوئینگ مکس ۷۳۷ و دو سقوط مرگبار در کمتر از شش ماه، این شرکت را در میانه بحران‌های زیادی قرار داده است. این در حالی است که هواپیمای ۷۸۷ این شرکت نیز با کم و کاستی های فنی مواجه است.

«روزن دیمیتروف» مسئول اجرائی خطوط هوایی «ایر ایتالی» در این‌باره: «احتمال اینکه این شرکت هواپیمایی، مدل ای ۳۳۰ ایرباس را به جای بوئینگ ۷۸۷ خریداری کند، وجود دارد».

وی ادامه داد : «ما تصمیم گرفتیم که به دلیل تاخیر بوئینگ در اقداماتش هواپیمای ای ۳۳۰ ایرباس را جایگزین کنیم. همینطور این روند جایگزینی برای سال بعد نیز وجود دارد.»

همینطور مدیر اجرایی شرکت فلای دوبی نیز گفت: «به دلیل نگرانی‌ها در مورد هواپیمای بوئینگ ۷۳۷ ما باید به دنبال جایگزینی برای این هواپیما در خطوط هوایی خود باشیم.»

در سال ۲۰۱۳ به دلیل آتش‌سوزی هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ در خطوط هوایی ژاپن تنها دو سال پس از معرفی، این هواپیما با مشکل اجازه پرواز مواجه شد.

بوئینگ گزارش داده است که ۶۲۴ هواپیما از تعداد هزار و ۴۴۱ فروند این نوع هواپیما در انبارهای شرکت‌های مختلف در حال بازبینی هستند.

هواپیمای ۷۸۷ دریم لاینر گروهی از هواپیماهای باری است که توانایی حمل ۲۴۲ مسافر را نیز دارد و از سال ۲۰۱۱ به ناوگان حمل و نقل پیوسته است.

ایرباس بوئینگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر