کد خبر: 759774 A

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: یک رای استمزاجی از نمایندگان گرفته شد که بر اساس آن مجلس با افزایش قیمت مخالفت کرد.

مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره آخرین تصمیم گیری‌ها درباره قیمت و سهمیه بندی بنزین اظهار داشت: در جلسه غیر علنی امروز با دولت، یک رای استمزاجی از نمایندگان گرفته شد که بر اساس آن مجلس با افزایش قیمت مخالفت کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس افزود: بر پایه نتیجه رای گیری امروز مبنی بر عدم افزایش قیمت بنزین، قیمت‌ها طبق روال کنونی ادامه می‌یابد و سهمیه بندی هم صورت نمی‌گیرد.

به گزارش ایلنا؛ رأی‌گیری استمزاجی در آئین‌نامه داخلی مجلس ذکر نشده است، بلکه در واقع عرفی در مجلس است که بر اساس آن رئیس قوه مقننه می‌تواند در شرایطی و برای پیشبرد بهتر اداره مجلس از آن استفاده کند. از رأی‌گیری استمزاجی در رابطه با موضوعی که قالب قانونی ندارد، استفاده می‌شود. اما رئیس مجلس می‌تواند حتی پس از رأی‌گیری استمزاجی و با توجه به شرایط و به تشخیص خود، اقدامی برخلاف نظر مطرح شده از سوی نمایندگان در رأی‌گیری استمزاجی انجام دهد و موضوعی خلاف آئین‌نامه نیست. رأی‌گیری استمزاجی حجت نیست.بلکه یک روال و عرف مجلس برای استفاده از آن در برخی مسائل است.

امروز جلسه‌ای غیر علنی با موضوع بنزین و  با حضور وزرای نفت، کشور و اقتصاد و رییس سازمان برنامه و بودجه و نمایندگان مجلس برگزار شد.

افزایش قیمت بنزین نفت نمایندگان مجلس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر