کد خبر: 759350 A

مدیر دفتر تاسیسات آبی و برقابی آب منطقه‌ای تهران با اشاره به رشد 107 درصدی بارش‌های استان تهران نسبت به سال گذشته، گفت: در پی بارندگی‌های مناسب سال آبی جاری میزان ورودی به سدهای پنجگانه استان تهران از ابتدای سال آبی تاکنون با رشد 95 درصدی نسبت به سال گذشته به بیش از یک میلیارد و 157 میلیون مترمکعب رسیده است.

به گزارش ایلنا از وزارت نیرو، "محمدحسین شهریاری" با بیان این مطلب افزود: میزان بارندگی‌های استان تهران از ابتدای سال آبی تاکنون 364 میلی‌متر بوده است که این رقم در مقایسه با 176 میلی‌متر سال گذشته و 233 میلی‌متر مدت متوسط بلندمدت، به ترتیب شاهد حدود 107 و 56 درصد افزایش یافته است.

وی میزان ورودی به سدهای پنجگانه استان از ابتدای سال آبی جاری تاکنون را بیش از یک میلیارد و 157 میلیون مترمکعب دانست و افزود: این رقم در مدت مشابه سال گذشته 592 میلیون متر مکعب بوده که 95 درصد ورودی مخازن نسبت به سال گذشته افزایش داشته است.

مدیر دفتر تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران به وضعیت مخازن سدهای استان تهران اشاره کرد و افزود: آب موجود در مخزن سدهای استان(لتیان، امیرکبیر، لار، ماملو و طالقان) به 905 میلیون مترمکعب رسیده است که این رقم در مقایسه با سال گذشته 235 میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

شهریاری با اشاره به رهاسازی و مدیریت صورت گرفته در مخازن سدها، گفت: آب رها شده از سدهای تهران تحت هیچ شرایطی  به هدر نمی‌رود؛ چرا که با توجه به شرایط پایین دست سدها و احداث حوضچه‌های تغذیه مصنوعی در این مناطق طبیعتا این میزان آب به منظور تغذیه آبخوان و تعادل بخشی آب‌های زیرزمینی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مدیر دفتر تاسیسات آبی و برقابی شرکت آب منطقه‌ای تهران با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی خاطرنشان کرد: پیش‌بینی انحراف بارش اردیبهشت، خرداد و تیر حاکی از این است که در اردیبهشت‌ماه برای استان شاهد افزایش 25 درصدی بارش‌ها در مقایسه با میانگین بلند مدت بارندگی‌ها خواهیم بود که مدیریت مخازن سدهای تهران در برنامه عملکردی این شرکت قرار دارد.

استان تهران رشد سازمان هواشناسی وزارت نیرو منطقه ای
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر