کد خبر: 758826 A

یک مقام مسئول در سازمان استاندارد در بیست و چهارمین نمایشگاه نفت:

قزلباش گفت:امسال 80 هزار مخزن ذخیره در 2460 جایگاه بازرسی می‌شوند. از 7000 سیلندر بررسی شده 40 مورد باید مردود شوند. تاکنون هشت درصد کار اجرایی شده و 92 درصد باقی مانده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی ایلنا، پریچهر قزلباش در نشست حاشیه‌ای بیست و چهارمین نمایشگاه بین‌المللی نفت با بیان اینکه طبق قوانین سازمان استاندارد موظف به نظارت اجباری بر جایگاه‌ها و خودروهای CNGسوز است، اظهار داشت: از سال92 برای ورود به جایگاه‌های CNG ورود کردیم. جایگاهداران CNG علیرغم مقاومت اکنون تمایل به نظارت ما دارند.

نماینده سازمان استاندارد در ستاد سوخت تصریح کرد: اخیراً وزارتخانه با اهتمام HSE آیین‌نامه‌ای تصویب کرده که ناظرین بر این جایگاه ‌ها مستقر شوند.

وی خاطرنشان کرد: ما به 1460 جایگاه برای نظارت ورود کردیم و حدود 95 درصد از جایگاه‌ها را موفق به نظارت شدیم از این میزان چهار درصد جایگاه‌های تعطیل بوده و یک درصد نیز عدم همکاری بوده که بیشتر مربوط به جایگاه‌های شهرداریها بوده است.

مدیرکل دفتر نظارت بر اجرای استاندارد معیار مصرف انرژی و محیط زیست با اشاره به اثربخشی بازرسی جایگاه‌ها تصریح کرد: بر این اساس کاهش 1100 مورد نشتی را در جایگاه‌ها شاهد بودیم. همچنین مالکین را به عقد قرارداد با شرکت‌ها ترغیب کردیم، بازرسی و آزمون مخازن‌های CNG و بیش از 7000 هزار مخزن طی شش ماه انجام شده است.

وی با اشاره به اهداف سال جاری در بخش نظارت جایگاه‌ها گفت: امسال 80 هزار مخزن ذخیره در 2460 جایگاه بازرسی می‌شوند. از 7000 سیلندر بررسی شده 40 مورد باید مردود شوند. تاکنون هشت درصد کار اجرایی شده و 92 درصد باقی مانده است.

وی راه‌اندازی سامانه نظارت بر استانداردسازی جایگاه‌های CNG را نیز از دیگر اهداف این سازمان برشمرد.

 

نفت وزارتخانه جایگاه مخزن سازمان استاندارد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر