کد خبر: 757292 A

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی به ایلنا خبر داد:

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی گفت: یک میلیون بشکه نفت خام سنگین با قیمت 63.51 دلار عرضه شد که در نهایت 70 هزار بشکه با قیمت 60 دلار 68 سنت معامله شد.

امیرحسین تبیانیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایلنا، درباره اولین عرضه نفت در بورس سال 98 اظهار داشت: امروز طبق روال هر هفته یک میلیون بشکه نفت خام ایران در رینگ صادراتی بورس انرژی عرضه شد. عرضه‌های قبلی نفت خام سبک و میعانات بود اما اینبار برای نخستین بار نفت خام سنگین عرضه شد.

وی افزود: یک میلیون بشکه نفت خام سنگین با قیمت 63.51 دلار عرضه شد که در نهایت 70 هزار بشکه با قیمت 60 دلار 68 سنت معامله شد.

نماینده شرکت ملی نفت ایران در بورس انرژی تصریح کرد: بنا بر تعهد قانونی که در بودجه 98 برای ما ایجاد شده امسال برای اولین بار نفت خام سنگین را عرضه کردیم ولی فرایند فروش و تسویه تفاوتی با نفت خام سبک ندارد.

وی گفت: به تناسب قیمت‌ها، شرایط  و امکان پرداخت خریداران، می‌توانند هر هفته در عرضه‌ها شرکت کنند و شرکت ملی نفت هم خود را متعهد می‌داند هر هفته عرضه را انجام دهد و خریدار به تناسب قیمت بازار هر زمان که امکان داشته باشد نسبت به خرید در بورس اقدام می‌کند.

انرژی ایران دلار شرکت ملی نفت ایران نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر