کد خبر: 756320 A

خلبانان خطوط هوایی اسکاندیناوی که دست به اعتصاب زده‌اند، خواستار افزایش حقوق و کاهش ساعات کاری خود هستند.

به گزارش ایلنا به نقل از رویترز، با ورود اعتصاب خلبانان خطوط هوایی اسکاندیناوی «‌اس‌ای‌اس» به روز سوم،  بیش از هزار و ۲۰۰ پرواز لغو شد که سرگردانی هزاران مسافر این خطوط هوایی را به دنبال داشته است.

پس از شکست مذاکرات خلبانان این خطوط هوایی با مسئولان مربوطه بیش از ۷۰ درصد پرواز ها لغو شد که ۲۸۰ هزار مسافر را تحت تاثیر قرار داد.

خطوط هوایی «اس ای اس» در بیانه‌ای از تمامی مسافرانی که به واسطه اعتصاب خلبانان و لغو پروازها دچار مشکل شده‌اند، عذرخواهی کرد.

در روز دوشنبه این اعتصاب‌ها ۶۱ هزار مسافر دیگر و به عبارتی ۶۶۷ پرواز را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این در حالی است که در سه‌شنبه پیش رو ۵۴۶ پرواز در حوزه اسکاندیناوی لغو خواهد شد که موجبات سرگردانی ۴۹ هزار مسافر را فراهم می‌آورد.

گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد که تا کنون توافقی بین ایرلاین‌های همکار شامل خطوط هوایی دانمارک، سوئد و همینطور نروژ برای کنترل عواقب این اعتصابات صورت نگرفته است.

همینطور شرکت‌های همکار اعلام کردند که خواسته‌های خلبانان اعتصاب‌کننده عواید شرکت را بسیار کم خواهد کرد و این ایر لاین قادر به پرداخت آن نیست.

خلبانان خواستار افزایش ۱۳ درصدی حقوق خود هستند که اخیرا نیز به آن افزوده شده بود. میانگین حقوق خلبانان هواپیمایی سوئد ۹ هزار و ۷۷۷ دلار در ماه است.

گروه هماهنگی خلبانان« اس‌ای‌اس» شامل خلبانان ایرلاین‌های دانمارک، سوئد و نروژ به تصمیم این ایرلاین مبنی بر افزایش ساعات کاری نیز اعتراض کرده است.

هواپیمایی اس‌ای‌اس بعد از ورشکستگی سال ۲۰۱۲ توانست مشکلات خود را برطرف کند و به سوددهی برسد که با افزایش یافتن قیمت سوخت در اروپا و بحران‌های ارزی، این هواپیمایی با مشکل مواجه شد.

«سید بانک» در تحلیلی اعلام کرد که این ایرلاین در دو هفته به میزان ۶۰ تا ۸۰ میلیون کرون در روز ضرر خواهد کرد که برابر میزان سود خالص آن در طول یک سال خواهد بود.

اعتصاب در خطوط هوایی اسکاندیناوی خطوط هوایی همکار را تحت تاثیر قرار نداده است که این پروازها ۳۰ درصد فعالیت‌های این شرکت را تشکیل می‌دهد.

اسکاتلند حقوق سوئد مشکلات روز سوم
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر