کد خبر: 756281 A

ایلنا گزارش می‌دهد:

امروز شماری از مرغداران از سراسر کشور به تهران آمدند و با تجمع مقابل ساختمان وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، ‌معدن و تجارت خواستار افزایش قیمت‌ مصوب هر کیلوگرم مرغ از 11 هزار و 500 تومان به حداقل 13 هزار 500 تومان شدند.

به گزارش ایلنا، مرغداران معترض که طی روزهای گذشته در چند شهر دیگر نیز دست به تجمع اعتراضی زنده‌اند، امروز با تجمع در مقابل ساختمان وزارت جهاد کشاورزی خواستار کناره‌‌گیری محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی از مقام خود شدند و در ادامه به مقابل ساختمان وزارت صنعت، معدن و تجارت رفته و درباره آنچه حقوق حقه خود می دانستند، شعار دادند.

برومند چهارآیین ، عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران،‌ در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا یکی از مهمترین خواسته‌های مرغداران معترض را افزایش نرخ مصوب مرغ عنوان کرد.

وی گفت: هزینه تمام شده تولید مرغداران در ماه‌های اخیر افزایش چشمگیری داشته است و افزایش قیمت مصوب خواسته به حق مرغداران است.

چهارآیین قیمت 9 هزار و 200 تومان برای خرید هر کیلوگرم مرغ درب مرغداری و حداقل 13 هزا رو 500 تومان قیمت هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده را قیمت‌های منطقی دانست.

به گفته این عضو هیات مدیره کانون سراسری مرغداران گوشتی ایران،‌ در حال حاضر قیمت مصوب خرید هرکیلوگرم مرغ زنده از مرغدار 7 هزار و 200 تومان و قیمت مصوب هر کیلوگرم مرغ برای مصرف کننده 11 هزار و 500 تومان است.

چهارآیین همچنین بخشی از اعتراضات امروز مرغداران را مربوط به بازداشت برخی از فعالان این صنعت عنوان کرد.

افزایش قیمت ایران تجارت صنعت وزارت جهاد کشاورزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر