کد خبر: 756135 A

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در گفت‌وگو با ایلنا:

کشتی آرای اظهار داشت: در حال حاضر نرخ هر قطعه سکه تمام با طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان و سکه تمام طرح جدید ۵ میلیون و ۱۰ هزار تومان است

محمد کشتی‌آرای در گفت‌وگو با ایلنا در مورد روند افزایشی نرخ سکه در ۲۴ ساعت گذشته گفت: قیمت اونس جهانی از صبح دیروز پس از چند روز ثابت بودن با افزایش ۱۵ دلاری به ۱۲۸۶ دلار رسید که دلیل افزایش نرخ سکه تا عصر دیروز نیز همین موضوع بود که باعث شد تا نرخ سکه تمام از ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۹۳۰ هزار تومان افزایش یابد.

وی ادامه داد: اما پس از عصر دیروز این افزایش نرخ ارز بود که باعث  افزایش نرخ سکه شد بطوریکه نرخ هر دلار آمریکا به ۱۴ هزار ۳۰۰ تومان رسیده بود. این روند افزایشی از صبح امروز نیز تداوم دارد بطوری که نرخ سکه تمام طرح جدید به بالای ۵ میلیون افزایش یافته است پس می‌توان گفت نرخ هر سکه در طول ۲۴ ساعت گذشته تقریبا ۱۰۰ هزار تومان و در هشت روز گذشته ۳۰۰ هزار تومان یعنی ۷.۵ درصد افزایش داشته است.

کشتی‌آرای در مورد دلایل افزایش نرخ ارز گفت: اخبار سیاسی ایران و عدم فروش نفت ایران و نیز شیفت سرمایه و نقدینگی به سمت بازار ارز باعث افزایش اخیر نرخ ارز بوده است. پس می‌توان گفت که بخش اعظم دلیل  افزایش نرخ سکه هم همین افزایش نرخ ارز بوده است.

وی متذکر شد: سطح معاملات در بازار سنتی و فیزیکی کاهش داشته است و علت آن نیز ثابت ماندن حباب سکه در ۵۷۰ هزار تومان است.

 رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر اتاق اصناف در مورد آخرین نرخ انواع سکه گفت: در حال حاضر نرخ هر قطعه سکه تمام با طرح قدیم ۴ میلیون و ۷۸۰ هزار تومان، سکه تمام طرح جدید ۵ میلیون و ۱۰ هزار تومان، نیم سکه ۲ میلیون و ۷۷۰ هزار تومان، ربع سکه یک میلیون و ۸۰۰ هزار تومان و سکه‌های گرمی نیز ۹۶۵ هزار تومان است. همچنین هر مثقال طلا ۱ میلیون و ۹۴۰ هزار تومان و هر گرم طلای ۱۸ عیار نیز ۴۴۷ هزار تومان است.

ایران دلار نرخ ارز طلا نرخ دلار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر