کد خبر: 754961 A

بندپی در نخستین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز:

استاندار تهران بر اجرای مبارزه با کالای قاچاق و برند در همه مراکز تجاری استان تهران تاکید کرد.

به گزارش ایلنا، انوشیروان محسنی بندپی در نخستین جلسه کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان تهران در سال ۹۸ با بیان اینکه این کمیسیون یکی از کمیسیون‌های اصلی و راهبردی است که در ابعاد مختلف وظایف مهمی به عهده دارد گفت: هنوز با اهداف اصلی این کمیسیون فاصله داریم با این وجود توانسته ایم در استان تهران در مبارزه با کالاهای قاچاق سلامت محور و تهیه سامانه جامع انبارها رتبه نخست را در کشور به دست آوریم.

وی افزود: بر اساس آمارها با ۱۴ میلیارد دلار سالانه قاچاق کالا مواجهیم که ۴ میلیارد دلار آن مربوط به قاچاق پوشاک است و هرچند آمار قاچاق سیگار نیم درصد از این آمار عنوان شده اما به نظر بیش از این میزان است.

استاندار تهران مهمترین هدف مبارزه با قاچاق کالا و ارز در سال ۹۸ را توسعه اقدامات پیشگیرانه در این حوزه دانست و تاکید کرد: صدا و سیما و آموزش و پرورش و دستگاه‌های فرهنگی نقش مهمی در پیشگیری از قاچاق کالا به عهده دارند.

محسنی بندپی ادامه داد: متأسفانه شبکه پنجم سیما آنگونه که باید در پخش برنامه‌های مختص استان تهران عمل نمی‌کند و در ۳۰ استان کشور شاهد شبکه استانی هستیم اما این از مظلومیت استان تهران است که به عنوان استانی برخوردار شناخته می‌شود درحالی که از شبکه استانی در سیما برخوردار نیست.

استاندار تهران گفت: راه اندازی اطلس جغرافیایی قاچاق کالا در شهرستان‌های استان تهران اقدام مهمی است که باید به سرعت برای تهران هم تهیه شود تا دستیابی به اطلاعات و آمار را در این بخش برای ورود جدی و سریع هموار کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه ارتقای کیفیت تولیدات داخلی در رونق تولید و افزایش اعتماد برای مصرف کنندگان نقش مهمی دارد عنوان کرد: مبارزه با کالاهای برند و قاچاق باید در همه نقاط استان تهران انجام نشود و اینطور نباشد که به عنوان مثال در شمال تهران ورود جدی برخورد با عرضه کالاهای قاچاق و برند را شاهد باشیم و از سوی دیگر توزیع این کالاها را در مجتمع‌های تجاری جدید شاهد باشیم.

 

 

استانداری تهران محسنی بندپی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر