کد خبر: 751456 A

معاون وزیر راه و شهرسازی مطرح کرد:

معاون وزیر راه و شهرسازی از افزایش روند واگذاری سند به واحدهای مسکونی ساخته شده در اراضی ملی خبر داد.

به گزارش ایلنا، علی نبیان با اعلام این خبر گفت: تسریع سنددار کردن واحدهای مسکونی در دستورکار امسال سازمان ملی زمین و مسکن است و همه استان‌ها مکلف هستند تا این موضوع را به طور جد پیگیری کنند.

وی ادامه داد: نظارت و ارزیابی‌های دقیقی از عملکرد استان‌ها صورت می‌گیرد و امیدوارم تا پایان سال شاهد سرعت بخشی در این اقدام باشیم.

مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن درباره واحدهای متقاضی سند رسمی اظهار داشت: در گذشته عده‌ای زمین‌های متعلق به اراضی ملی را به افرادی فروختند و اکنون این افراد برای ساخت و ساز با مشکل نداشتن سند روبه‌رو هستند که برای حل این مشکل با استان‌های کل کشور جلساتی برگزار شد و مصوباتی در این جلسه برای اینکه حق مردم و دولت تضعیف نشود داشتیم، بر همین اساس سند دار کردن اراضی با جدیت اجرا می‌شود.

نبیان درباره رفع تصرف در اراضی ملی در ایام نوروز تصریح کرد: یگان حفاظت سازمان زمین و مسکن از ۲۷ اسفند گشت‌هایی را در اراضی ملی داشتند که در این ایام ۲۱۳ مورد تعرض به اراضی ملی صورت گرفت و از این تعداد ۲۱۱ مورد به مساحت ۲۵۱ هزار متر مربع توسط یگان حفاظت رفع تصرف شد. بیشتر این رفع تصرفات بیشتر در جنوب سیستان و بلوچستان بود.

وی افزود: با توجه به دستور وزیر راه و شهرسازی مبنی برساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی، این سازمان، زمین برای ساخت این واحدها را شناسایی کرده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: سازمان زمین و مسکن بخش‌هایی را که بنیاد مسکن برای ساخت نیازمند زمین است، شناسایی و در اختیار این بنیاد قرار می‌دهد.

نبیان با بیان اینکه در اکثر شهرستان‌های کشور زمین شناسایی شده است، خاطرنشان کرد: در تهران نیز زمین‌هایی در شهرستان ورامین و شهر ری شناسایی و در اختیار سازندگان قرار می‌گیرد تا هر چه سریع‌تر ساخت و ساز سرعت گیرد.

علی نبیان علی نبیان معاون وزیر راه وشهرسازی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر