کد خبر: 749246 A

وزیر اقتصاد:

وزیر امور اقتصادی و دارایی با بیان اینکه برای جذب منابع مالی از خارج به داخل کشور نباید از هیچ تلاشی دریغ کرد، تاکید کرد: جذب سرمایه‌گذاری خارجی باید دغدغه دائمی سازمان سرمایه‌گذاری باشد.

به گزارش ایلنا، فرهاد دژپسند در مراسم معارفه رئیس جدید سازمان سرمایه اقتصادی و فنی ایران گفت: کارکنان سازمان سرمایه‌‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران باید جذب سرمایه‌‌گذاری خارجی را به عنوان یک وظیفه ملی و دغدغه دائمی تلقی کنند.

وی ادامه داد: وزارت اقتصاد و سازمان سرمایه‌‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران بدون وقفه و با تمام توان با هم افزایی در فعالیت‌ها، برای رسیدن به اهداف تعیین شده در جلب و جذب سرمایه‌گذاری خارجی تلاش می‌کنند.

وزیر اقتصاد با اشاره به نامگذاری امسال از سوی رهبری به نام رونق تولید اظهار داشت: برای رسیدن به رونق تولید، باید عمرمان صرف بالندگی اقتصاد کشور شود.

دژپسند با بیان اینکه رسیدن به رونق تولید ملزوماتی دارد که عمده آن مرتبط با وظایف وزارت اقتصاد است، تصریح کرد: یکی از این مقدمات، بهبود فضای کسب و کار کشور است. مدیریت بهبود فضای کسب و کار با وزارت اقتصاد است و این وزارتخانه باید مسیر بهبود را ترسیم کند؛ به این معنا که مأموریت‌های سایر وزارتخانه‌ها را اولویت‌‌بندی و متناسب با هدف‌‌گذاری‌ها بهترین مسیر را ساماندهی کند.

وی با تاکید بر توانمندی بخش خصوصی خاطرنشان کرد: بدترین نوع ورود دولت در اداره کشور، تصدی‌‌گری و بهترین شیوه سیاستگذاری و نظارت متناسب با توسعه‌‌یافتگی بخش خصوصی است.

وزیر اقتصاد یکی از مهم‌ترین کارکردهای دولت را کمک به تجهیز بخش خصوصی و تأمین منابع مالی دانست و خطاب به کارکنان سازمان سرمایه‌‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران ابراز داشت: باید از همه توانمندی‌های تجربی، علمی و اجتماعی خود برای جلب و جذب سرمایه گذاری‌های خارجی بهره بگیریم.

دژپسند ارتقای سرمایه‌گذاری خارجی در سال جاری را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های سازمان سرمایه‌‌گذاری و کمک‌های اقتصادی و فنی ایران دانست و بیان کرد: برای رسیدن به این مهم، باید نسبت به سختی کار، آگاهی داشت و با علم به محدویت‌ها و استفاده از حساسیت‌های فرهنگی و منطقه‌ای به نتیجه مطلوب رسید.

فرهاد دژپسند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر